GTX 1060 3GB frekans düşmüyor ve fazla ısınıyor

HakanTeller

Kilopat
Daha fazla  
Benim yaklaşık bir buçuk yıllık bir toplama bilgisayarım var ve son 6 7 aydır bilgisayarımdaki MHz değerleri düşmüyor. MSI Gaming App'den inceliyorum arada bir 800 değerine düşüyor fakat daha sonra hemen yeniden MHz değerim fırlıyor. Ekran kartım 60 derece 50 derece oluyor sıcaklığın 40 dereceye düştüğünü gören cennetlik o seviyede durum sistemim ise şu şekilde.

MSI GTX 1060 3GB
Intel Core i5 7500 Kaby Lake
Corsair 8GB 2400MHz RAM

Bunun sebebi ne olabilir tüm fanlarım çalışıyor ve bu zamana kadar 4 kere formatladım sorun kaybolmadı. Bunun bir tür virüs olabileceğini zannetmiyorum, ne yapabilirim ?

Screenshot_2.png

Screenshot_3.png

Son düzenleyen: Moderatör:
60 derece filan normal değerler ancak anlık hız düşmesi normal sayılmaz o konuda net fikrim yok. 1060' ların bazı modelleri 70' i filan da geçiyor rahatça.

Kartınız GAMING Mod üzerinde çalışıyor olmalı.
Boost Clock / Base Clock / Memory Frequency

1809 MHz / 1594 MHz / 8108 MHz (OC Mode)

1784 MHz / 1569 MHz / 8008 MHz (Gaming Mode)

1708 MHz / 1506 MHz / 8008 MHz (Silent Mode)

3072 MB GDDR5

Bir yerde bilemediğim bir ayar vardır. Kullandığınız değerler o mod ile tutarlı. Keza modlar arası da öyle dudak uçuklatacak bir frekans farkı yok. Isınma probleminin kaynağı da belki kasa içi havalandırmanızdır.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı