GTX 1060 frekansı nasıl sabitlenir?

• Konuyu başlatan saec
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 2
  • Görüntüleme 393

saec

Decapat
Daha fazla  
Merhaba. MSI NVIDIA GTX 1060 6 GB ekran kartı, Ryzen 5 1600 (14nm olan) işlemci ve 16 GB RAM'e sahip sistemim var. Afterburner programını da kullanıyorum. Ekran kartım gerektirdiği taktirde Clock Speed'i Max'e getirerek (OC'li 2000 MHz) kendini boostluyor, gerekmediği zaman ise base Speed'e (1569 MHz) geri dönüyor. Buraya kadar sorun yok. Ama bazı oyunlarda (Valorant) Clock Speed sürekli dalgalanıyor, bu da FPS'mde dalgalanmalara sebep oluyor. MHz'mi nasıl sabitleyebilirim? Diyelim sabitledim, ekran kartıma bir zarar verir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
MSI Afterburner indir, 2000'e çek Core clock yazan çubuğu. Ekran kartı sıcaklığı çok yükselmiyorsa bir şey olmaz.

Afterburner'dan OC'li bir şekilde kullanıyorum zaten. Örnek vermek gerekirse OC'li bir şekilde AC Odyssey oynarsam 2000 MHz sabit kalıyor en ufak bir bozulma olmuyor. OC'li bir şekilde LoL'e girersem 1569 MHz sabit kalıyor OC'li oynadığım halde 1569'dan yukarı çıkmıyor. Bunun sebebi LoL, CS, Valorant gibi oyunların ekran kartına fazla yük bindirmiyor olması. Bu kadarını biliyorum. Fakat OC'li bir şekilde Valorant oynadığımda genelde Core clock Speed 1569 ile 2000 MHz arasındaki değerlerde değişiklik yaşıyor. Bu da ciddi FPS değişimlerine sebebiyet veriyor. Sormaya çalıştığım şey nasıl GPU Core clock Speed artırırım değil, nasıl GPU Core clock Speed'imi maksimum seviyeye nasıl sabitlerim?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı