GTX 1060 sıcaklık sorunu

cem41_83

Hectopat
Daha fazla  
Asus Rog Strix GTX 1060 6GB OC ekran kartım normalde yük altında 60-62 derceyi geçmezken son bir kaç gündür 73 derecelere çıkıyor. Sebebini bilen varsa yardımcı olursa sevinirim.

Yük altında derken bu oyundan oyuna da değişim gösterebilir. Oda sıcaklığı da etkendir. Şöyle anlatayım size bende RX460 var kışın boştayken 20-25 derecelerde çalışıyor ama yazın minimum 30 derecede çalışıyor boştayken, 5 derece artış var. Oyundayken de normal bir oyun açtığında 60-70 arasındayken örneğin Witcher 3 gibi bir oyunda 70 üzerine çıkıyor.

Genelde ısı değerlerini msi afterburner programından takip ederim. Pubg veya apex oynarken 62 dereceyi geçmezken son 3-4 gündür 73 dereceye çıkıyor sıcaklık.

Genelde ısı değerlerini msi afterburner programından takip ederim. Pubg veya apex oynarken 62 dereceyi geçmezken son 3-4 gündür 73 dereceye çıkıyor sıcaklık.
Belirttiğiniz sıcaklık değeri sorun yaratacak bir değer değil. Fakat çok şikayetçiyseniz termal macun değişimi, ekran kartına detaylı bir temizlik tarzı şeyler deneyebilirsin. Kasanda çok önemli ısı değerleri açısından, aynı şekilde üstte arkadaşların belirttiği gibi oda sıcaklığı da önemli.

Bende Gigabyte Windforce 6GB 1060 var %40 fan hızında Apex'de maks. 72 derece görüyorum %60'a çekersem 65lere kadar düşüyor. Fan dönme hızını kontrol ettiniz mi? Onu sabit belli miktarlara ayarlayarak dener misiniz. En kötü ekran kartını çıkartıp fanları temizlemeyi deneyin.

Asus Rog Strix GTX 1060 6GB OC ekran kartım normalde yük altında 60-62 derceyi geçmezken son bir kaç gündür 73 derecelere çıkıyor. Sebebini bilen varsa yardımcı olursa sevinirim.
Sorunuza cevap olmayacak ancak işlemciniz ve RAM'inizle beraber Apex'de aldığınız FPS'i yazabilir misiniz? (tabi grafik ayarlarını da belirtirseniz sevinirim)

Sorunuza cevap olmayacak ancak işlemciniz ve RAM'inizle beraber Apex'de aldığınız FPS'i yazabilir misiniz? (tabi grafik ayarlarını da belirtirseniz sevinirim)
İşlemcim İ7 7700K ramlerimde 2x8 hyperx peradator 3000mhz ayarlarım hepsi düşükte 144 fps sabit oynuyorum binaların çok olduğu yerlerde 100-120 fpslere düşüyor

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı