GTX 1060 sistemde mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10

klangmsejder

Hectopat
Daha fazla  
RAM
8gb 2400 mhz Vulcan
SSD veya HDD modeli
1 Tb seagate
Ekran kartı
Msi Gtx 1060 6 gb
Anakart
Asus Prime B350m-a
İşlemci
Ryzen5 1500x

İyi günler herkese. Yaklaşık iki gündür mavi ekran almaya başladım ve bazen oyundan atıyor. Sürücü hatalarının onarılması için yeniden başlatın hatası alıyorum ve bilgisayar yeniden başlatılırken "to skip disk checking" yazısı alıyorum. Memtest86 programı aracılığıyla belleği test ettim bir hatayla karşılaşmadım. Sorunuma yardımcı olabilecek biri var mı?

Tavsiyelerinizi yaptım. İlk önce BIOS güncelledim. RAM MHZ otoya çektim ve disk testim ektedir. Donanımsal bir arıza yok gibi gözüküyor. Belleklerimi de daha önce test etmiştim. Bir sonraki adımım ne olmalı?

Dosya Ekleri

• hdd.PNG
    hdd.PNG
    67,8 KB · Görüntüleme: 23
  • Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    70,7 KB · Görüntüleme: 15
#Güncel
Hala sürücü hatalarının onarılması için yeniden başlatın hatası geliyor. Akabinde bilgisayar başlatılırken "to skip disk checking" yazısı ile karşılaşıyorum. Dün de böyleydi, anlamadım gitti.

Konun üzerinden yaklaşık iki hafta geçti bilgisayarım çok yavaşladı. Mavi ekran almaya devam ettim. Burada söylenilenleri de yaptım ama çözüm olmadı. En son format denedim ama o da çözüm olmadı. Ben hard diskten şüpheleniyorum. Çünkü sürekli yeniden başlar gibi bir ses veriyor ama test sonuçlarında hata görünmüyor. Öneriniz nedir?
@claus

Yeni konular

Geri
Yukarı