GTX 1060 sistemde PUBG'de FPS düşüşleri

necmii

Picopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
ASUS DUAL RX 6600 ,İ3 12100F ,XPG 8 GB DDR4 RAM 3200 MHZ ,SAMSUNG EVO 970 PLUS 500 M.2 SSD ,CORSAİR 650 WATT PSU
Meslek
ÖĞRENCİ
PUBG oynarken kalabalık yerlerde adam görünce 100-90 FPS iken 60-50'ye düşüyor ve Miramar'da bazen takılıyor. En düşük FPS aldığım harita Miramar.
Sizce sadece SSD alsam sorun çözülür mü yoksa işlemci kaynaklı mı ne yapmalıyım?

• GTX 1060 6 GB ASUS STRIX.
  • i7 3770 3.9 GHz.
  • DDR3 RAM 8x2 (MHz bilmiyorum tahminim 2000 civarı.)
  • 650walt Corsair PSU.
  • 500 GB hard disk (eski olabilir bilmiyorum ikinci el aldım)

Son düzenleyen: Moderatör:
PUBG oynarken kalabalık yerlerde adam görünce 100-90 FPS iken 60-50'ye düşüyor ve Miramar'da bazen takılıyor. En düşük FPS aldığım harita Miramar.
Sizce sadece SSD alsam sorun çözülür mü yoksa işlemci kaynaklı mı ne yapmalıyım?

• i7 3770 3.9 GHz.
  • 650walt Corsair PSU.
SSD ile ilgili olduğunu düşünmüyorum ben eski bir Harddiskten oynuyordum malum PUBG mapi büyük yüklenmesi uzun sürüyor sadece uçağın ortasında falan giriyordum oyuna ama fps farkı olmuyordu sadece map render farkı olabilir diye düşünüyorum fpsle ilgili değildir.

HDD kaynaklı olabilir, önce arka plan uygulamalarını kontrol et ardından HDD'yi test et.

Darboğazda olabilir, FPS arttırmak için ayarları kıstıysan darboğaz yapıyor olabilir.

HDD kaynaklı olabilir, önce arka plan uygulamalarını kontrol et ardından HDD'yi test et.

Darboğazda olabilir, FPS arttırmak için ayarları kıstıysan darboğaz yapıyor olabilir.
işlemcinin 8 çekirdeğinide kullanıyorum yüksek verimlilik moduna aldım hatta darboğaz olabilir mi

• i7 3770 3.9 GHz.
  • 650walt Corsair PSU.
İşlemciniz düşük. Ekran kartımız neredeyse bir birilerine yakın. Ben Miramar da atlayınca paraşütü açarken 70'e kadar görüyorum. bazı yerlerde 80e kadar düşüyor ortalama ise 120 130fps arası alıyorum. Önerim AMD sistem geçmen min 3600 işlemci. ki zaten oyunun optimizasyonu çok kötü.

Unutmayın PUBG'de işlemci ile ram önemli. SSD'de olsa tadından yenmez. En azından arada bir takılmaları önler.

İşlemciniz düşük. Ekran kartımız neredeyse bir birilerine yakın. Ben Miramar da atlayınca paraşütü açarken 70'e kadar görüyorum. bazı yerlerde 80e kadar düşüyor ortalama ise 120 130fps arası alıyorum. Önerim AMD sistem geçmen min 3600 işlemci.
i3 12100f alıcam sanırım sizce nasıl 3600 işlemciden bir tık iyi ve daha ucuz sanırım

3. nesil işlemcide grafikleri kısarsanız yük işlemciye biner o yüzden FPS düşer işlemciniz düşük ne yazık ki.
en düşükte oynuyorum evet işlemciyi değiştirmem şart mı yani

i3 12100f alıcam sanırım sizce nasıl 3600 işlemciden bir tık iyi ve daha ucuz sanırım

en düşükte oynuyorum evet işlemciyi değiştirmem şart mı yani
Alabilirsin.

i3 12100F alacağım sanırım sizce nasıl 3600 işlemciden bir tık iyi ve daha ucuz sanırım.

En düşükte oynuyorum evet işlemciyi değiştirmem şart mı yani.

Evet.

i3 12100F alacağım sanırım sizce nasıl 3600 işlemciden bir tık iyi ve daha ucuz sanırım.

En düşükte oynuyorum evet işlemciyi değiştirmem şart mı yani.

i3 10. nesil önermem. 2666MHz RAM kilidi var. Ve oyunda RAM önemli olduğu için alınmaz. Min 3200MHz alın.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı