GTX 1070 PUBG'de FPS Düşüşleri

Lejyoner.

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
PUBG’de drop sorunu yaşıyorum, 100 FPS alırken birden 80’e düşüyor veya 120 FPS alırken birden 90’a düşüyor.

Oyunda kısa süreli fakat sık takılmalar yaşıyorum. Salise veya 1 saniye sürüyor takılma ama bu takılmalar dediğim gibi sık oluyor.

Çok gıcık bir hal almaya başladı yardımlarınızı bekliyorum.

İşlemci: i7 4770K
Ekran Kartı: GTX 1070
RAM: 16 GB

Son düzenleyen: Moderatör:
Optimizasyin özürlü PUBG nin kronik sorunu. Bende de ara ara oluyor. Ama çok rahatsiz edici degil. Oyunu SSD ye yüklemenizde faydali olabilir.

Sistemde HDD ve SSD bulunmakta , oyun HDD’ye yüklü. FPS değerlerinde yanlışlık olabilir. Hissedilir olarak yaşıyorum çünkü. Dediğim gibi kısa aralıklarla fakat sık sık yaşıyorum.

Aynı sorunu bende yaşıyordum, Kasamdaki PSU yetersiz geliyordu. ve kasadaki hava sirkülasyonu iyi değildi. Komple kasa ve PSU değiştirdim. Ayrıca Windows uptade vs ekran kartı driver güncellemelerini iyi takip etmen lazım. Güncel olmayınca anlık takılmalar olabiliyor performans açısından.

Optimizasyin özürlü PUBG nin kronik sorunu. Bende de ara ara oluyor. Ama çok rahatsiz edici degil. Oyunu SSD ye yüklemenizde faydali olabilir.
Aynen öyle. PUBg optimizasyon konusunda berbat. Anlık fps düşüşleri yaşıyorsanız etrafa göz atın, büyük ihtimalle başka bir oyuncu vardır yakınlarda. Yakınına oyuncu gelince anlık fps düşüşü oluyor, bu şekilde sürekli ilk 10'a giren bir arkadaşım var mesela [emoji23]

ben de aynı sorunu yaşıyorum ama ben işlemciye bağlıyorum. her ne kadar 4.2de overclocklu kullansam da yetersiz geliyor sanırım ve aynı dropları yaşıyorum. oyun ssd de yüklü benim de. ha bu arada oyunun da hala bozuk olduğunu unutmamak lazım. ilk çıktığından bu yana çok yol kat ettiler optimizasyon anlamında ama bozukluklar baki kaldı.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı