GTX 1070'ten çıt çıt sesi geldi ve reset attı

Alcyoneum

Femtopat
Daha fazla  
RAM
16 GB 3600MHz Tfroce
Ekran kartı
GTX 1070
Anakart
Asus B450M Dragon
İşlemci
Ryzen 5 2600X
Warhammer Vermintide 2 oynarken ekran kartım 60W civarında calisiyor ve kullanimi %70'den az.
Ve 60 FPS alıyorum ama droplar giriyor 50'ye 40'a dusuyor. GPU ve CPU bu oyunu oynatamacak bir nitelikte değil. Ben de neden böyle diye V-Sync'yi kapattım. FPS 100'lere cikti ama yine droplar giriyordu 60'a 40'a GPU watt kullanimi 120 civarlarina cikti. Coil whine sesi geliyor zaten fakat bu sefer GPU'dan çıtırtılar gelmeye ve cogalmaya basladi sonra ekran gitti. PC kendini resledi tekrar açıldı. Az once Apex'te de deneyeyim dedim aynı şey oldu 145 147 oldugunda GPU coil whine sesini çok arttirdi. Ben de korkup kapattım😁😁 Yardımcı olursanız sevinirim.
(PSU'nun yetmemesinden şüpheliyim)

PSU RS 500 Pcap i3 Cooler Master.

Bilgisayarım yetmesine rağmen hatta çok çok daha iyi olmasına rağmen geçen sene sıcaklarda PUBG oynarken bu dediğin gibi bir durumla karşılaştıydım fakat ekran kartımdan vs ses gelmiyordu ve bilgisayar yeniden başlatma yoktu fakat kitleniyordu başlatmak zorunda kalıyordum yani. Önce monitörün DPI kablosunu değiştirdim sorun çözüldü. Daha sonra PSU'nun 500W olduğunu gördüm 650W bronz PSU çıkardım bu sorunun hepsi geçti yine de geçenlerde imkanım varken High Power 850W Gold PSU aldım. Sorunun tam olarak ne olduğunu anlamamakla birlikte büyük ihtimal PSU'dan kaynaklanıyor ihtiyacı olan gücü çekemiyor gibi gözüküyor fakat fakat. PSU gerçekten kalitesiz ve gücü azsa en kısa sürede kafanın rahat olması için kaliteli bir marka modelle değişmeni tavsiye ederim. İkide bir sistemi yorup da bu tarz ağır yük bindiren oyunlarda düşük PSU ve kalitesiz PSU kullanırsan bilgisayara tahmin edemeyeceğin tarzda zarar verebilirsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Pardon konuşma cezası yemiştim yazamadım.
Sıcaklıklar normal 60-70 civarı geziniyor GPU ve CPU.

Bilgisayarım yetmesine rağmen hatta çok çok daha iyi olmasına rağmen geçen sene sıcaklarda PUBG oynarken bu dediğin gibi bir durumla karşılaştıydım fakat ekran kartımdan vs ses gelmiyordu ve bilgisayar yeniden başlatma yoktu fakat kitleniyordu başlatmak zorunda kalıyordum yani. Önce monitörün DPI kablosunu değiştirdim sorun çözüldü. Daha sonra PSU'nun 500W olduğunu gördüm 650W bronz PSU çıkardım bu sorunun hepsi geçti yine de geçenlerde imkanım varken High Power 850W Gold PSU aldım. Sorunun tam olarak ne olduğunu anlamamakla birlikte büyük ihtimal PSU'dan kaynaklanıyor ihtiyacı olan gücü cekemiyor gibi gözüküyor fakat fakat. PSU gerçekten kalitesiz ve gücü azsa en kısa sürede kafanın rahat olması için kaliteli bir marka modelle değişmeni tavsiye ederim. İkide bir sistemi yorupta bu tarz ağır yük bindiren oyunlarda düşük PSU ve kalitesiz PSU kullanırsan bilgisayara tahmin edemeyeceğin tarzda zarar verebilirsin.

Bende PSU kaynaklı zân ediyorum. Şimdi arkadaşımdan rica edeceğim güç kaynağını vermesi için birkaç gün sonra anlaşılacak sorun neymiş. Değerli yorumun için teşekkürler🙂

2.el High Power 750W 85 Bronze PSU'yu aldım tüm sorunlar çözüldü. İyi sosyaller...

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı