GTX 1080 Ti MSI Afterburner frekans ayarları

Makaleler
5
Bu ayarlar normal ayarlar mıdır? Sistem boştayken bu şekilde gözüküyor. Arttırmalı mıyım? Eskiye göre performans düşüşü var da. Sürücülerim güncel.

5.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu default ayar. Power limiti yükseltebilirsiniz güç kaynağınız yeteri kadar iyiyse.
Core Clock'u +50, Memory Clock'u +100 yapabilirsiniz. Hata alırsanız 5'er MHz düşürebilirsiniz.
Hata alınmaz ise, daha da yükseltmek istiyorsanız aynı yöntem yani 5'er MHz şeklinde yükseltebilirsiniz.

Bu default ayar. Power limiti yükseltebilirsiniz güç kaynağınız yeteri kadar iyiyse.
Core Clock'u +50, Memory Clock'u +100 yapabilirsiniz. Hata alırsanız 5'er MHz düşürebilirsiniz.
Hata alınmaz ise, daha da yükseltmek istiyorsanız aynı yöntem yani 5'er MHz şeklinde yükseltebilirsiniz.
Güç kaynağım Corsaır TXM750 80Plus Gold yeterli olur mu, çok ısınır mı, karta zarar verir mi? Gaming Modunda kullanıyorum 75 derecede çalışıyor oyunlarda.

PSU fazlasıyla yeterli.
Çok abartmadığınız sürece bir problem olmaz. Belirttiğim değerlerde kalabilirsiniz dilerseniz.

PSU fazlasıyla yeterli.
Çok abartmadığınız sürece bir problem olmaz. Belirttiğim değerlerde kalabilirsiniz dilerseniz.
Değerleri artırdım Core Clock'u +46, Memory Clock'u +90 yaptım. Ama aklımda bir kaç soru kaldı. Değerleri ne kadar arttıracağımı nasıl hesaplıyoruz? Daha ne kadar gidebilirim? Arttırıken ekran sanki gidip geldi gibi, sıcaklığıda 30'a sabitlendi. Oyunlarda ne kadarlık bir sıcaklık/performans artışı görürüm?

@Asım Demir @CJack60 Ayarlar daha sonra eski haline dönüyor, tike tıkladığım halde. Onun dışında Battlefield 1 oyununa girdim ve daha önce hiç kasmadığı kadar kastı. SSD üzerinden oynuyorum oyunu, ping değerim 65-70 civarıydı, daha önce hiç bu kadar kasmamıştı, bir an çökecek sandım. Sıcaklık değerlerim, GPU'da 70, CPU'da 65 civarı. Ve ekran kartını dün güncelledim. Ekstra olarak, Dying Light'da 55-65 FPS alıyorum ortalama, değerlerim normal lakin diğer insanların videolarında gördüm onlarda kasma yok. Ben koşmaya başladığım zaman takılmalar, kasmalar oluyor çok sinir bozucu. Kasayı 2 gün önce temizledim.

@Asım Demir @CJack60 Ayarlar daha sonra eski haline dönüyor, tike tıkladığım halde. Onun dışında Battlefield 1 oyununa girdim ve daha önce hiç kasmadığı kadar kastı. SSD üzerinden oynuyorum oyunu, ping değerim 65-70 civarıydı, daha önce hiç bu kadar kasmamıştı, bir an çökecek sandım. Sıcaklık değerlerim, GPU'da 70, CPU'da 65 civarı. Ve ekran kartını dün güncelledim. Ekstra olarak, Dying Light'da 55-65 FPS alıyorum ortalama, değerlerim normal lakin diğer insanların videolarında gördüm onlarda kasma yok. Ben koşmaya başladığım zaman takılmalar, kasmalar oluyor çok sinir bozucu. Kasayı 2 gün önce temizledim.

Hala kullanıyor musunuz?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı