GTX 1650 Super bilgisayar çalışıyor fakat görüntü gelmiyor

Merisian

Hectopat
RAM
8 gb 3000 mhz Evo forza ram
SSD veya HDD modeli
Samsung 970 Evo Plus 1TB M2 ve 256 GB WD Green
Ekran kartı
GTX 1650 Super
Anakart
Asrock A320M-HDV
İşlemci
Ryzen 3 3100
Öncelikle merhaba. Bilgisayarımda yaklaşık 1 senedir olan problem bu. Peki nedir bu problem kasaya yanlışlıkla çarptığımda ya da kasaya herhangi bir parça söküp taktığımda bilgisayar çalışıyor ama ne ekrana görüntü geliyor ne de klavye mouse ışıkları yanıyor. Ben bunu bir şekilde sürekli düzeltiyorum ama artık canımı sıkmaya başladı. Bunun neden kaynaklandığını öğrenmek istiyorum.
Sistem özellikleri:
GTX 1650 Super.
AMD R3 3100.
8 GB EVO Forza RAM.
ASRock A320M-HDV
256 GB SSD.
1 TB M.2 SSD.

Öncelikle merhaba. Bilgisayarımda yaklaşık 1 senedir olan problem bu. Peki nedir bu problem kasaya yanlışlıkla çarptığımda ya da kasaya herhangi bir parça söküp taktığımda bilgisayar çalışıyor ama ne ekrana görüntü geliyor ne de klavye mouse ışıkları yanıyor. Ben bunu bir şekilde sürekli düzeltiyorum ama artık canımı sıkmaya başladı. Bunun neden kaynaklandığını öğrenmek istiyorum.
Sistem özellikleri:
GTX 1650 Super.
AMD R3 3100.
8 GB EVO Forza RAM.
ASRock A320M-HDV
256 GB SSD.
1 TB M.2 SSD.

Büyük ihtimal ekran Flex'i yüzündendir.

Sistem özellikleri:
GTX 1650 Super.
AMD R3 3100.
8 GB EVO Forza RAM.
ASRock A320M-HDV
256 GB SSD.
1 TB M.2 SSD.

Bilgisayarı açtığınız zaman kasa fanları dönüyor ama ekrana görüntü gelmiyor değil mi sadece?

Bilgisayarı açtığınız zaman kasa fanları dönüyor ama ekrana görüntü gelmiyor değil mi sadece?

Evet işlemci fani kasa fanları ekran kartı fanı vs. dönüyor.

Ekranın anakarta bağlı olduğu kablo. Büyük ihtimal siz ekranı oynatınca gidip geliyordur. Çözüm ekranı değiştirmek.

Ekranım ekran kartına bağlı.

Evet işlemci fani kasa fanları ekran kartı fanı vs. dönüyor.

Hocam statik elektrik mevzusu olabilir sizde de. Bende aynı sorunu yaşıyordum ara sıra. Çözüm olarak bilgisayar kapalıyken PSU düğmesini kapatıp kabloyu çıkarın ardından bilgisayarın güç tuşuna 10 sn basılı tutun sorununuz çözülecektir.

Hocam statik elektrik mevzusu olabilir sizde de. Bende aynı sorunu yaşıyordum ara sıra. Çözüm olarak bilgisayar kapalıyken PSU düğmesini kapatıp kabloyu çıkarın ardından bilgisayarın güç tuşuna 10 sn basılı tutun sorununuz çözülecektir.

Yok hocam işe yaramadı.

Biglusayarciya gitmeme gerek var midir?

Geri
Yukarı