GTX 1650 Super i5 2400 sisteme alınır mı?

Bütçe
Maksimum 2500

Quarter

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, şu an için fiyatlar çok pahalı olduğundan dolayı beni bir süre daha idare edebilecek bir ekran kartı almayı düşünüyordum. GTX 1650 Super almaya karar verdim. Fakat benim bilgisayarımda i5 2400 var. Ve RAM'lerim 1333 MHz 12 GB olması lazım. Sizce bu sisteme GTX 1650 Super alınca iyi bir performans alır mıyım? Darboğaz yaşanır mı? Anakartımda eski biraz Gigabyte H6700M mi neydi yanlış olabilir. Yani direkt alsam takıp çalıştırabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
O işlemci kartı besleyemez yani gereken desteği vermez bu durumda darboğaz yaşanır ve oyunlarda 60 FPS bile alamazsınız.

İşlemci konusunda AMD'yi tercih etmenizi öneririm Ryzen 5 serisini alabilirsiniz 1600-2600

Bütçeniz var ise.

İşle.

O işlemci kartı besleyemez yani gereken desteği vermez bu durumda darboğaz yaşanır ve oyunlarda 60 FPS bile alamazsınız.

İşlemci konusunda AMD'yi tercih etmenizi öneririm Ryzen 5 serisini alabilirsiniz 1600-2600

Bütçeniz var ise.

İşlemci alacak bütçe şu anlık çok yok ama biraz daha zorlanabilir. Yukarıda bahsettiğim gibi anakartı değiştirmem gerekirmi 6700M gibi bir şey olması lazım. Eğer anakartın modeline bakabileceğim bir yer varsa söyleyin. Ha bir de dediğim gibi diyelimki Ryzen işlemci aldım. Bu anakarta takılır mı?

Bütçeniz var ise.
Görsel yükledim anakartım bu buna ben ryzen 5 falan takamıyorum galiba intel yazıyo ama tam olarak intelin kaçıncı nesline kadar destrk veriyor anlamadım?

Dosya Ekleri

• Screenshot_20210630-181527_Chrome.jpg
    Screenshot_20210630-181527_Chrome.jpg
    99 KB · Görüntüleme: 16

Geri
Yukarı