Çözüldü GTX 1650 Ti laptopta Valorant oynarken FPS düşüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Jurgen33

Decapat
Daha fazla  
Merhaba.

Dün bütün gün boyunca sorunsuz Valorant oynadım. Bugün girdiğimde ise fareyi hareket ettirdiğimde FPS aşırı düşüyor ama mouse hareket ettirmeden klavye ile hareket edip ilerlediğimde sorun yok. Nedeni ne olabilir? Arka plan uygulamalarını kapattım, gereksiz CPU kullanan uygulama yok. Nedense böyle bir sorun oldu. Benden mi kaynaklı bilen var mı?

Windows 11 Insider beta sürüm kullanıyorum. Ondan sorun çıkmış olabilir mi?

Bilgisayarım laptop. i7 10. nesil GTX1650 Ti 16 GB RAM. Bakım yaptır diyebilirsiniz ama dün sorunsuz oynarken bugün böyle bir sorun çıkması nedeniyle bakımla alakalı olduğunu sanmıyorum.

Çözüm
Yeni nesil bilgisayara ve Windows 8 desteği olmayan cihaza önermeniz yanlış.

Windows 10'a geçiş sağlayabilir ve orada yeniden test edip sorunun devam edip etmediğini söyleyebilir.

@Jurgen33 tek kanal 16GB RAM'e mi sahipsin?

Hayır. 2 kanal 8 GB x 2

Windows 10 geçmek istemiyorum. Sanırım format atıp Windows 11’in stable versiyonunu yükleyip deneyeceğim. Daha önce öyle düzelmişti. Sonra bir özelliği aktif edeyim derken nedense Insider’a geçmiş bulundum uzun süredir sorun yoktu ama galiba saçma sapan bir şekilde yine tekrarladı.

Konu kilit. Kendi kendine düzeldi. Sanırım arka planda bir şeyler güncellendi düzeldi, nasıl düzeldi bir fikrim yok.
Windows 11 (beta) diyor yapım aşaması yani böyle olmaları normal bence Windows 10'ya da Windows 8 yükle dostum.

Yeni nesil bilgisayara ve Windows 8 desteği olmayan cihaza önermeniz yanlış.

Windows 10'a geçiş sağlayabilir ve orada yeniden test edip sorunun devam edip etmediğini söyleyebilir.

@Jurgen33 tek kanal 16GB RAM'e mi sahipsin?

Hayır. 2 kanal 8 GB x 2

Windows 10 geçmek istemiyorum. Sanırım format atıp Windows 11’in stable versiyonunu yükleyip deneyeceğim. Daha önce öyle düzelmişti. Sonra bir özelliği aktif edeyim derken nedense Insider’a geçmiş bulundum uzun süredir sorun yoktu ama galiba saçma sapan bir şekilde yine tekrarladı.

Konu kilit. Kendi kendine düzeldi. Sanırım arka planda bir şeyler güncellendi düzeldi, nasıl düzeldi bir fikrim yok.

Son düzenleme:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı