GTX 1650'li sistemde MEMORY_MANAGEMENT ve VIDEO_TDR_FAUILURE mavi ekran hataları

İşletim sistemi
Windows 11

Rszx.247

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Intel Core i5 - 11320H @3.20 / Ramaxel 3200MHz CL22 8x2 = 16 GB RAM / GTX 1650 4 GB / M.2 SSD INTEL 512 GB / Windows 11 Home Single Language
RAM
2x8 = 16GB - 3200 MHz - CL22
SSD veya HDD modeli
Intel - M.2 SSD 477 GB
Ekran kartı
NVIDIA GeForce GTX 1650 - 4 GB
Anakart
Lenovo (Laptop birleşik anakart)
İşlemci
Intel Core i5 - 11320H - @3.20 GHz
Bu sabah laptopu çalıştırdığımda Dosya Gezgini'ni açtığım anda mavi ekran aldım ve stop code; MEMORY_MANAGEMENT idi (Minidump dosyası linkteki minidump1 klasörünün içinde.) Geçen hafta yeni RAM taktığım için çok düşünmedim ve RAM'lerde problem olduğunu düşündüm. RAM'leri çıkarıp yeniden taktım fakat bilgisayarı çalıştırdıktan 1 ya da 2 dakika sonra VIDEO_TDR_FAUILURE kodlu mavi ekran aldım (Minidump dosyası linkteki minidump2 klasörünün içinde). Böyle bir şeyin neden olduğunu bilmiyorum fakat az önce tekrar mavi ekran aldım stop code aynı idi. Minidump dosyalarına buradan ulaşabilirsiniz.

DDU ile ekran karti driverini sil, tekrar yükle, ayrıca BIOS güncel olsun. Sorunu çözebilir

BIOS mavi ekran hatasını aldığımda günceldi. DDU konusuna gelirsek mevcut driverı kaldırıp belki sorunu çözer diye birkaç ay önce çıkmış driverı indirdim fakat sonuç aynı :(

Memtest86 ile RAM'lerini test et, hata kodu var. XMP açık ise kapatalım.

esif_lf.sys,dptf_cpu.sys Intel ıdp sürüclerinde hata var, aşağıdaki sihirbazdan yenilerini kur;

Tüm Lenovo yazılımlarını bilgisayarından kaldır.

BthHfAud.sys genelde yazılım kaynaklı sürücülerde hata olduğunda bu hata alınıyor. Bluetooth ve ses sürücüsünü de güncelleyelim;

DDU ile driverını kaldırıp WHQL sürümü kuralım, hata kodu var;

BIOS'unuz güncel değil, güncelleyelim;

Dahili grafik biriminizi de güncelleyelim;

Geri
Yukarı