GTX 1660S sistem ekranda karıncalanma oluyor

macleron

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar geçen hafta Vatan'dan EVGA marka GTX 1660 Super 6 GB ekran kartı aldım. 1 haftadır hiçbir sorun yoktu, daha sonra oyunlarda Fullscreen yapınca siyah yerlerin mavi karıncalandığını gördüm. Monitörüm 60 Hz, bunu 72 çekince ekran kartından çözüldü sorun fakat bugün şöyle bir durumla karşılaştım. HDMI kablosunu çıkarıp takınca düzeldi fakat ekran kartını yeni aldığım için daha önce böyle bir şeyle karşılaşmadım, bir korkmadım değil. Sorunun neden kaynaklandığı anlamadım arkadaşlar. NOT: Oyunlarda performans sıkıntı yaşamıyorum Cyberpunk 2077 dahil uzun uzun oynuyorum.

IMG_20210124_183955.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar geçen hafta Vatan'dan EVGA marka GTX 1660 Super 6 GB ekran kartı aldım. 1 haftadır hiçbir sorun yoktu, daha sonra oyunlarda Fullscreen yapınca siyah yerlerin mavi karıncalandığını gördüm. Monitörüm 60 Hz, bunu 72 çekince ekran kartından çözüldü sorun fakat bugün şöyle bir durumla karşılaştım. HDMI kablosunu çıkarıp takınca düzeldi fakat ekran kartını yeni aldığım için daha önce böyle bir şeyle karşılaşmadım, bir korkmadım değil. Sorunun neden kaynaklandığı anlamadım arkadaşlar. NOT: Oyunlarda performans sıkıntı yaşamıyorum Cyberpunk 2077 dahil uzun uzun oynuyorum.

Eki Görüntüle 850982

Hocam kablodan kaynaklı olabilir. Ekranın kare hızının düşük olması kartın yüksekte çalışmamasını sağlamış olabilir bilinmez.
Kablon iyi değilse mutlaka değiştir.
Ayrıca PSU ne marka? Bu tarz ekran kartı ile ilgili oluşan sorunların %80'i PSU'dan kaynaklı oluyor.

Hocam dönüş için çok teşekkürler PSU Calibre 600W 80 Plus 2016 da almıştım
72 HZ de problem yapıyor 60 Hz de olmuyor neden böyle bir şey oluyor anlamıyorum

Son düzenleme:

Geri
Yukarı