GTX 750 Ti Tabanlı Sistem Oyun İçin Yeterli Mi?

SaSWiski

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba arkadaşlar. Ben 2 gün önce yeni bir sistem topladım 1500 tl civarı tuttu. Biraz bütçe sıkıntısı nedeniyle ucuz ama kaliteli parça seçmeye özen gösterdim. Bu sistemle neler yapılabilir? Önerilerinizi bekliyorum.

Ekran Kartı: Asus Strix Gtx 750 Ti
Ana Kart: Asus A58M-K
işlemci: Amd A 6400K 3.9 ghz tubo 4.1 1bm önbellek
Ram: Gskill 8gb ddr3 1600 mhz
Kasa:Cooler Master Glite 430 Black 500watt psu
Harddisk: 1tb toshiba
İşletim Sistemim Windows 8.1 Pro
Sizce bu sistemle ayarlar kısılarakta olsa iyi bir oyun deneyimi yaşanabilir mi ?

Son düzenleyen: Moderatör:
APU'nun yanına 750Ti koyman çok mantıksız ve yanlış bir karar olmuş. G3258 ve MSI H81M-P33 ikilisini tercih edebilirsin. Bütçe zorlayabilirsen i3 4160 daha iyi olur.

Arkadaslara ek olarak ssd ekleyebilirsin sistemine.
Başlıktaki soruna bir örnek vererek cevap vermek istiyorum. Benim laptopumda Gt650m nvidia ekran kartı var. 1 ay önce ekran kartıma gta5 güncellemesi gelmişti. Bende merak edip dün yükledim. 1920x1080 çözünürlükte bütün ayarlar normalde ( normal en düşük secenek oluyor) ortalama akicilikta oynayabiliyorum. Fps ölcmedim. İsterseniz onuda olçüp paylaşabilirim.

Kısacası gtx 750ti ortalığı kasıp kavurur gibime geliyor. (Tabi üst düzey bir performans beklememekte fayda var.)

Nasıl soru bu. R7 240 da, GTX 980Ti da, 9500GT de oyun için yeterlidir. Tabi hangi oyun olduğuna göre değişir. G3258-H81m-P33 öneririm ayrıca.

Böyle daha iyi oldu sanki dostum. Düşünülebilir. Eğer bütçeyi 30-40 lira arttırırsan R9 270 de alabilirsin.

Dosya Ekleri

• sss.jpg
    sss.jpg
    43,9 KB · Görüntüleme: 476
Arkadaşlar Sistemimi Çoktan Topladım Zaten ama Cpu için Amd A8 5600K düşünüyorum 1 ay sonra alabilirim şimdilik bunlarla idare etmek zorundayım diyebiliriz

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı