GTX 760 ve i5 4670K sisteme UPS önerisi

Yunus Kurtoğlu

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar sistemimi voltaj düşmelerinden koruyup etkilenmeyecek bir UPS almak istiyorum. Fazla tuzlu olmayan cinsinden, önemli olan benim için voltaj düşmelerinde pc reset atmasın. Öyle bir sorunum var benim malesef, voltaj düşmesi olayı oluyor. Bizim burda hemen hergün pc bu yüzden reset atıyor. O anda, pc nin bir parçasını yakmamak için bu sorunu halletmem lazım. Birkaç gün önce kendim aldım bitane 650VA lık tunçmatik marka bi UPS ama belliki pek işimi görmedi çünkü voltaj müşmesinde yine pc reset atıyor. Ama elektrik gidince kapanmıyor pc ondan koruyor yani ama benim için önemli olan voltajdan koruması. Elektrik gidince uzun süre tutması önemli değil. O yuzden sizlerden yardım bekliyorum. Sistemimi yazacağım ona göre beni voltaj düşmelerinden koruyacak pc yi resetlemeyecek bir UPS önerirseniz sevinirim, şimdiden teşekkürler.

• MSİ Z87-G43 Gaming Anakart
  • İntel Core İ5 4670K İşlemci
  • Nvidia Zotac GTX 760 AMP! Ekran Kartı
  • Corsair Vengeance (2x4GB) 1600Mhz Ram
  • Carbide Serisi 200R 550W MidT Kasa

Son düzenleyen: Moderatör:
Ne yapmalıyım peki hemen hemen hergün yaşıyorum bu sorunu ve bazen sürekli oluyor. Bu durum pc reset atıyor, korkarak kullanıyorum pc yi bir parçası yanacak diye.

Benim kapanma yük altındayken oluyordu. Hatta harici ekran kartını takmadığım zaman sadece apu kullanırken 1 saatten fazla gidiyordu sorun bence ekran kartının çok fazla güç tüketmesi.

UPS varken bile reset atıyorsa başka bir sorun olabilir. Ha ben daha iyi bir ürün bakıyorum derseniz:

Emerson Liebert ITON 1000VA E 230V Line İnteractive Ups - Netsiparis.Com

Oyun oynarken oluyorsa ekran kartını söküp onboard ile çalışın biraz. Sorun ekran kartında ise reset atmaz PC.

Ben bu sorunu yaklaşık bir aydır yaşıyorum denemediğim şey kalmadı nerdeyse, ekran kartını çıkartıp denedim yine yaptı, 2 gün önce bu UPS i aldığımda farkettim voltajdan olduğunu, ben odamda genelde ışık kapalı olur geceleri yakmam ışığı, 2 gün önce akşam 9 gibi ışık açıkken birden voltajın aşırı düştüğünü lambadan net bir şekilde gördüm ve UPS de o an ses yaptı bipleme gibi ve anında reset, 5 dk sonra yine aynı olay ışıktan yine gördüm voltajın düştüğünü tekrar reset attı ve o an anladım benim sorunum voltajdan kaynaklanıyor ve bu UPS o voltaj düşmesinden korumuyor pc yi nasıl oluyorsa, yükte falan da değil yani bugün pc boştayken de yine aynı olay oldu

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı