GTX 760'lı Sisteme Anakart ve Soğutucu tavsiyesi

ynr123

Kilopat
Makaleler
3
Arkadaşlar bir sistem topladım ama anakarttan şüpheliyim daha iyisi olabilir mi ? (Fiyatı maksimum 250 TL.)

Sistemi aldıktan sonra bir de işlemci için soğutucu almayı düşünüyorum Evo 212 çok iyi bir soğutucu bundan daha ucuz aynı performansı verebilir misiniz ?
Son olarak Corsair 300R'ye Evo 212 sığar mı ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ya da MSI 970A-G43 de alabilirsin. Onda ön USB 3.0 portları var.

Soğutucu olarak da Hyper 212 EVO veya Hyper T4.

Corsair 200R o sistem için yeterlidir. OC yapmayacaksan anakartı usb 3.0 portları için 970A-G43 al. Olmaz diyorsan Asus M5A97 alabilirsin. 212 Evo 200R kasaya da rahatça sığar.

Anakartı M5A97 seç. Yoksa 300R'nin ön USB portlarını kullanamazsın. 212 EVO 300R'ye sığar.

Arkadaş haklı. USB 3.0 portu yok. Takamıyosunuz. Anakartın içinden çıkan USB 3.0 to USB 2.0 kablosuyla kasanızdaki USB 3.0 portunu 2.0 hızında kullanabiliyosunuz. Yalnızca o yüzden M5A97. Eğer bilgisayarı geleceğe yönelik alıyorsanız da GTX760 pek de ileriye dönük değil. Yaklaşık 2-3 sene sonra performansının düşeceğini düşünüyorum. Eğer GTX760 almaya kararlıysanız da o ekran kartı 500W 80+ PSU ile de çalışır. 600W 80+'a gerek yok. Soğutucu olarak Hyper Evo 212 alabilirsin. Ben işlemciyi stok fanla kullanıyorum. Isınma problemi görmedim. Soğutucu yerine ekran kartına yönelebilirsiniz. GTX770 daha ileriye dönüktür.

Bütçemi sonuna kadar kullanmış bulunuyorum. Şu an benim için gtx760 yeterli olacaktır. bir sorum daha olacak.
Güç kaynağı 600W olunca 600W kullanmıyor gerektiği kadar kullanıyor yanlış hatırlamıyorsam.
OC yapmak istiyorum ama öyle ultra bir OC felan yapmam. 500W az bir OC için yeterli mi?

Bütçemi sonuna kadar kullanmış bulunuyorum. Şu an benim için gtx760 yeterli olacaktır. bir sorum daha olacak. güç kaynağı 600 wat olunca 600wat kullanmıyor gerektiği kadar kullanıyor yanlış hatırlamıyorsam.
o.c yapmak istiyorum ama öyle ultra bir o.c felan yapmam. 500 wat az bi o.c için yeterli mi

500W 800+ alırsanız yeterlidir zaten Nvidia'nın güç tüketimi düşük ki OC'yi şimdi yapmaya gereksinim duymazsınız. 2-3 sene sonra yaparsınız.

Ben ekran kartına pek dokunmam ama amd fx6300 bana göre oc yapılmalı, ona oc yapmak istiyorum en iyi stabilite için kaç ghz'ye çıkarmalıyım ?

Ben ekran kartına pek dokunmam ama amd fx6300 bana göre oc yapılmalı ona oc yapmak istiyorum en iyi stabilite için kaç ghz'ye çıkarmalıyım ?

Zaten işlemci 4.7ghz'e kadar çıkabiliyor diye biliyorum. Soğutucu alırsanız 4.7ghz'e kadar çıkarabilirsiniz. Ben kullandığımdan biliyorum. O kadar da gerek duymuyorum harici soğutucuya. Stok fanla şu anda bunu görünce bilgisayarı kapatıp 4.4ghz yaptım stabil sorunsuz çalışıyor. Dediğim gibi soğutucu yerine ekran kartına yönelebilirisiniz. Ram olarak da 1600mhz GSKILL veya imzamdaki ramleri öneririm. Onları da 1866mhz'de kullanıyorum. Zaten render vs. almıyorum. Render alacak olsanız bile GTX770'in grafik işlemcisi GTX760'dan daha iyi olduğundan ram frekansına o kadar da gerek kalmıyor. Sonuç olarak ramleri imzamdaki veya GSKILL 1600mhz 2x4gb öneririm.

Ben Gskill 1866Mhz şu yüzden tercih ettim.
Bu forumda ve diğer forumlarda AMD işlemci 1886 mhz ile daha iyi çalışıyor gibi şeyler duydum birde.
Gskill 1600 ile 1866mhz arasında 10 tl fark var, bu 10 tl için daha düşük mhz'li almaya değer mi ?

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı