GTX 770 PC Televizyon Önerisi

Oyuna göre değişir tabi. Strateji oyununu, veya MOBA oyunları kocaman ekranlarda oynamaya kalkmak sıkıntı yaratabilir. Yine de, Fifa gibi, büyük ekranda daha zevkli olabilecek ve aynı ekranda multiplayer oynanabilecek oyunlar için tercih edilebilir bence de.

Burada önemli olan husus genelleme yapmadan önce düşünmek dediğim gibi. Ayrıca FPS oyunlarda da genel oyuncu kitlesinin çok sorun yaşamayacağını söyleyebilirim. Dediğim gibi BF 3 ve CS:GO için herhangi bir sıkıntı yaşamadım. Single player açısından zaten herhangi bir sorun yaşamadım.

Televizyon seçimi ve ekran kartının gücü işin en önemli kısmı. Aynı televizyona HD 5650 Mobile ekran kartlı dizüstü bilgisayarımı bağladığım zaman gayet sıkıntılı bir hal alıyor durum.

Örnek vermem gerekirse LG LB5800 Led TV'de 49,4 ms input lag var. Bu lag olayı kişiden kişiye değişir. Hissiyat önemli kimi en ufak takılmaları hissederken kimileri de hissetmez. LG LB5800 Review (32LB5800, 39LB5800, 42LB5800, 47LB5800)
Bu da oyuncu monitöründe ki input lag süresi AOC e2461Fwh: specifications, reviews, prices, discount offers and more | Hardware.Info United Kingdom

İşte şimdi bilgilendirici bir mesaj yazmış oldunuz. Daha önceki mesajınız ise manipüle etmeye yönelik ve bir kısım insanları dışarıda bırakmaya yönelikti. Kasıt olduğu için söylemiyorum ancak kesin konuşmak ve bunu bilgi vermeden yapmak doğru değildir. Açıklama getirerek anlattığınız için teşekkür ederim.

Oyun için optimize edilmiş cihazların tabi ki tepki süreleri düşük olacaktır ancak bu demek değildir ki oyun için optimize edilmemiş cihazlar genel kullanıcı - oyuncu kitlesi için uygunsuzdur. Bundan üç-dört sene öncesine kadar yakın çevremden biliyorum ki, monitörden televizyona geçip, bilgisayar deneyimlerinin çok daha iyileştiğini anlatan insanlar var günlük hayatımızda. Bu insanların pek çoğu Dos döneminden beri oyun oynayan insanlar. 14" CRT monitörle de bilgisayar kullanan insanlar aynı zamanda.

Ayrıca bahsettiğiniz input lag değerleri marka ve modeller arasında ciddi ölçüde değişebilmekte.

Ben de isterim yani 144 Hz monitörüm olsun elimin altında koyayım kullanayım. Ama evde bilgisayar için bir masa ayırmak yerine, salonda bilgisayarımı rahatça kullanabilmek, işten gelip ayaklarımı uzatıp kanepeye oturduğum yerde oyunumu oynayabilmek, yemeğimi yiyebilmek daha cazip geliyor. Ve bunu yaparken inan oyun deneyiminden o kadar fazla şey kaybetmiyorum.

Son düzenleme:
İşte şimdi bilgilendirici bir mesaj yazmış oldunuz. Daha önceki mesajınız ise manipüle etmeye yönelik ve bir kısım insanları dışarıda bırakmaya yönelikti. Kasıt olduğu için söylemiyorum ancak kesin konuşmak ve bunu bilgi vermeden yapmak doğru değildir. Açıklama getirerek anlattığınız için teşekkür ederim.

Oyun için optimize edilmiş cihazların tabi ki tepki süreleri düşük olacaktır ancak bu demek değildir ki oyun için optimize edilmemiş cihazlar genel kullanıcı - oyuncu kitlesi için uygunsuzdur. Bundan üç-dört sene öncesine kadar yakın çevremden biliyorum ki, monitörden televizyona geçip, bilgisayar deneyimlerinin çok daha iyileştiğini anlatan insanlar var günlük hayatımızda. Bu insanların pek çoğu Dos döneminden beri oyun oynayan insanlar. 14" CRT monitörle de bilgisayar kullanan insanlar aynı zamanda.

Ayrıca bahsettiğiniz input lag değerleri marka ve modeller arasında ciddi ölçüde değişebilmekte.

Ben de isterim yani 144 Hz monitörüm olsun elimin altında koyayım kullanayım. Ama evde bilgisayar için bir masa ayırmak yerine, salonda bilgisayarımı rahatça kullanabilmek, işten gelip ayaklarımı uzatıp kanepeye oturduğum yerde oyunumu oynayabilmek, yemeğimi yiyebilmek daha cazip geliyor. Ve bunu yaparken inan oyun deneyiminden o kadar fazla şey kaybetmiyorum.

Herkesin kişisel tercihi saygı duymak lazım. Hepsinin yeri ayrı yattığın yerden pes oynamanın keyfi paha biçilemez.

Valla benim masa başında iki büklüm oyun oynamak hoşuma gitmiyor. Yatakta rahat rahat oyunumu oynuyorum. Multiplayer 'da oynuyorum hiç bir sıkıntım olmadı. Genede zevk meselesi herkes nasıl rahatsa öyle takılır.

Monitör olarak kullanmak için 106 ekran Tv araştırıyorum kablosuz klavye-mause ile uzaktan kullanacağım arkadaşım böyle kullanıyor özellikle oyunlarda ve film izlerken çok güzel oluyor,ondan alıştım benim monitör iyice küçük ve dandik geliyor.Fiyat/penformans oranının iyi olması tercihimdir marka model olarak önerilerinizi bekliyorum.
istediğim özellikler
106 ekran
En asağı 1k fiyatı uygun fiyatlı 2k da olabilir
Görüş açısı olarak hiç şekilde sıkıntı çıkarmayacak parlama/kararma yapmayacak
Oyun oynarken ve film izlerken herhangibi sorun yaşatmayacak görüntüde dalgalanma,gecikme,bulanıklık vs
Piyasa aratırması yapmadım fiyatları bilmiyorum bi çok model var Pc ye bağlamak için hangisi uygundur bilmiyorum,çok fazla pahalı olmasın akıllı tv,3D olması şart değil ancak amacıma uyacak uygun fiyatlı akıllı tv de olur
Sistem özelikleri
AMD FX X8 8320 / ASUS M5A97 R2.0 / ASUS R9 280 DirectCU II TOP 3GB GDDR5 384Bit / 8GB (2x4GB) RipjawsX DDR3 1600MHz CL9 1.5V Dual Kit Ram

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı