GTX 770 Q8400'e Darboğaz Yapar mı

Hayır, bir daha almayacaksınız. Daha dün aldım dediniz, o anakart ile aynı fiyatta olan H81M-PLUS ile değiştireceksiniz.

Bahane mi istiyorlar?

- Benim işlemcim soket 1150 uyumluymuş, bu ise soket 775 uyumlu. Değiştirilmesini istiyorum. ;)

O işlemciye olacak maksimum ekran kartı GTX750 Ti'dır.

Anakartı Vatan Bilgisayardan mı aldınız? Eğer oradan aldıysanız, şöyle bir yönteme başvuracağız. GTX770'e verilen parayla, eski sisteminizi yenileyeceğiz. Bu sayede, ileride güzel bir ekran kartı aldığınızda hiçbir darboğaz sorunu olmayacak. ;)

1- Anakartı değiştirmeye gideceksiniz, eğer değiştirme imkanları varsa bu anakart ile değiştirin.

Asus H81M-Plus İntel H81 Soket 1150 Ddr3 1600Mhz Sata 3.0 Usb 3.0 Hdmi&Dvı Anakart - Vatan Bilgisayar

2- Bu işlemciyi alacaksınız.

Core i3 4150 Soket 1150 3.5GHz 3MB Cache 22nm İşlemci - Vatan Bilgisayar

3- Bu RAM'i alacaksınız.

Gskill 4Gb Ripjaws Ddr3 1600Mhz Cl9 1.5V Tek Modül Ram - Vatan Bilgisayar

4- Bu ekran kartını alacaksınız.

Asus R9 270X Directcu 2 Top 2Gb Gddr5 256Bit Amd Radeon Dx11.2 Ekran Kartı - Vatan Bilgisayar

İşlemci, anakart ve ekran kartının toplam tutarı: 930TL

Not: İlk önce, anakartı değiştirebiliyorsanız değiştirin. Eğer değiştiremiyorsanız, GTX750 Ti alabilirsiniz.

Not 2: Ben bu sistemi ileriye dönük olması sebebiyle kurdum, yanlış bir şey yaptıysam, kusuruma bakmayın.
Valla artık onu zaman gösterecek. Ya alırım ya da almam, hayırlısı. Ama AMD kartlar almam. Nvidia olaydı iyidi. Saol çok iyi bir sistem.

Oğulcan Erişti, yine döktürüyorsun. :D Çok mantıklı, yerinizde olsam bu şekilde alırdım.

Eski bileşenlerinizi satmanızı öneririm. Eski ama iyi olan sistem her zaman para eder. Üstüne 770'in parasıyla GTX760 ve Oğulcan'ın önerdiği sistemi alabilirsiniz.

@ynsbyrk, kabul etmeyebilirler. Çoğu arkadaş 1 hafta geçtikten sonra değiştirdi. :)

Not: Yazdıklarımı okuduysanız, anlarsınız. Anakartı %80 ihtimalle değiştirecekler, çünkü yanlış aldım diyeceksiniz. :)
Ardından ise, dediklerimi uygulayacaksınız. :)

Önemli Not: Hoppa, güç kaynağını hesaba katmadık. Güç kaynağınız kaç watt?

Bu bilgisayar yaklaşık 12 senedir var. Arada birkaç uprade oldu ama :D Artık vakti geldi ve geçti bence. Neyse bakalım artık duruma göre.

Son düzenleme:
Abi AMD'yi bir türlü sevemedim. Hem de NVIDIA yazılımsal açıdan biraz önde gibi.

@ynsbyrk, kabul etmeyebilirler. Çoğu arkadaş 1 hafta geçtikten sonra değiştirdi. :)

Not: Yazdıklarımı okuduysanız, anlarsınız. Anakartı %80 ihtimalle değiştirecekler, çünkü yanlış aldım diyeceksiniz. :)
Ardından ise, dediklerimi uygulayacaksınız. :)

Önemli Not: Hoppa, güç kaynağını hesaba katmadık. Güç kaynağınız kaç watt?
500W 80+

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı