Gtx 780Ti ekran kapanma sorunu

YasirHoca

Kilopat
Makaleler
5
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba daha önce bununla ilgili bir konu açmıştım, AC4 Black Flag ve Farcry3 de kapanma sorunu yüzünden, sizlerin yardımıyla oyun ayarlarından SSAO yu HBAO yaparak sorunu çözmüştük. Fakat şuan gene aynı sorunla karşı karşıyayım. Batman Arkham Origins oyununda kapanma sorunu oluyor üstelik daha oyuna bile girmeden giriş ekranında kapanıyor. Monitör kendini kapatıp; "no signal input, enter sleep moding" yazısı çıkıyor sorun nerede kartımda mı oyunlar da mı anlamış değilim. Oyunlarımın hepsi orjinal steamdan giriş yapıyorum. Ve şuan da çalışmayı durdurdu hatası alıyorum. Bu iş artık gerçekten canımı sıkmaya başladı. Mutsuzum ve huzursuzum. Ve şimdide diğer oyunlarda denediğimde takılmalar oluyor oyun 2-3 sn. donup tekrar oynuyor sanırım sorun kartta arkadaşlar gene servise götüreceğim yetti artık ama.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm olur mu emin değililm fakat Eğer Windows 8 kullanıyorsan şunu dener misin?

Önce Başlat çubuğuna sağ tıkla ve güç seçenekleri seçeneğini seç.

1.jpg

Güç planından dengeli seçeneğindeki ayarları değiştir seçeneğine tıkla

2.jpg

Son olarakta bilgisayarı uyku moduna al seçeneğini hiç bir zaman olarak değiştir vee en alttaki onayla.

3.jpg

Kart zaten 2 gün önce servisten geldi bir sorun yok denilip BİOS güncelleyip geri yollamışlar. Başıma tekrar aynı şeyin geleceğini biliyordum, aynı sorun yüzünden servise gitmişti.

@Göksel Gündüz zaten güç ayarlarım dediğiniz şekilde. Böyle bir kartın bu sorunu yapması cidden beni huzursuz ediyor.

Arkadaşlar merhaba daha önce bununla ilgili bir konu açmıştım, AC4 Black Flag ve Farcry3 de kapanma sorunu yüzünden, sizlerin yardımıyla oyun ayarlarından SSAO yu HBAO yaparak sorunu çözmüştük. Fakat şuan gene aynı sorunla karşı karşıyayım. Batman Arkham Origins oyununda kapanma sorunu oluyor üstelik daha oyuna bile girmeden giriş ekranında kapanıyor. Monitör kendini kapatıp; "no signal input, enter sleep moding" yazısı çıkıyor sorun nerede kartımda mı oyunlar da mı anlamış değilim. Oyunlarımın hepsi orjinal steamdan giriş yapıyorum. Ve şuan da çalışmayı durdurdu hatası alıyorum. Bu iş artık gerçekten canımı sıkmaya başladı. Mutsuzum ve huzursuzum. Ve şimdide diğer oyunlarda denediğimde takılmalar oluyor oyun 2-3 sn. donup tekrar oynuyor sanırım sorun kartta arkadaşlar gene servise götüreceğim yetti artık ama.

Merhaba benzer bir sorun yaşıyorum Ben şu ana kadar sadece Rise of tomb raiderda sorun yaşadım 1920x1080 de kart yüke bindiği anda görüntü vermeyi kesiyor sistem kitleniyor sizin gibi no signal yazısı geliyor kart asus 780 ti dcu 2 garanti sürecinde bana ne önerirsiniz siz daha sonra bütün oyunlarda mı sorun yaşamaya başladınız.

@Bedevi1903 Sevgili kardeşim, öncelikle şu an o kartı kullanmıyorum, fakat olayı hatırladım, sorun devam edince yetkili servise tekrar yolladım o zaman "Çizgi Elektronik" bakıyordu Asus ürünlerine şuan "SMS İnfocomm" servisi bakıyor. Ben sorunu, 2. defa servise yollayıp ürünün iadesini almakla ve başka bir ekran kartıyla değiştirdiğimde çözdüm. Böyle bir imkanın var ise iade talebiyle servise yolla. Ve Asus' tan uzak dur tavsiyem MSI alman olacaktır, neden diye sorarsan Asus'un servisi ülkemizde çöp maalesef.

@Bedevi1903 Sevgili kardeşim, öncelikle şu an o kartı kullanmıyorum, fakat olayı hatırladım, sorun devam edince yetkili servise tekrar yolladım o zaman "Çizgi Elektronik" bakıyordu Asus ürünlerine şuan "SMS İnfocomm" servisi bakıyor. Ben sorunu, 2. defa servise yollayıp ürünün iadesini almakla ve başka bir ekran kartıyla değiştirdiğimde çözdüm. Böyle bir imkanın var ise iade talebiyle servise yolla. Ve Asus' tan uzak dur tavsiyem MSI alman olacaktır, neden diye sorarsan Asus'un servisi ülkemizde çöp maalesef.
Anladım teşekkür ederim servise gönderdim şu an bekliyorum umarım değişim olur anladığım senin sorun zamanla dahada artmış öyle bir durumda kart elimde kalır bende ayrıca ciddi manada yüksek fsplerde cw sorunuda var bunuda belirttim

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı