GTX 960 2G vs 4G

furkanberk06

Kilopat
Arkadaşlar ben ekran kartı alacağım fakat bir konuda kararsız kaldım. Ekran kartı belleği ne kadar önemlidir? Aradaki 100 liraya değer mi sizden cevap bekliyorum.
  • İşlemci: Intel i5 6500
  • Anakart: B150 Gaming M3
  • RAM: 8 GB DDR4 2133 MHz.

Son düzenleyen: Moderatör:
r9 380 olsun gtx 960 olsun 2gb modellerinde youtube de izlediğim videolarda vram kullanımı 2 gb yi geçtiği hallerde fps droplama olmuyor.2K içinde zaten bu karlar zayıf kalır.Yani 2gb de sorun olacağını sanmıyorum ama insanın bi 4 gb alası geliyor nedense :)

Kartın uzun ömürlü olması açısından 4GB modelini almalısın. 100 TL fiyat farkına değecektir.
GTX 960 güzel kart evet ve oyunlarda yıllar geçtikçe vram kullanımı artacak bu yüzden geleceğe yönelik olması düşüncesi var.Fakat o yıllar sonraki oyunlarda GTX 960 ile 2 gb vrami aşacak kadar optimize edebilecekmiyiz ? Yetecekmi kartımız bu sorular var bide.Herşeyi zaman gösterir ben performansa GTX 960 da hiç bir etkisi olacağını düşünmüyorum ve 4 g alırdım çünkü içimde kalacağına kasada kalsın :).R9 380 4gb almaya uğraşıyorum aynı düşünceyle...

VRAM'i geçse dahi DDR4 hızlarının yüksek olmasından dolayı drop yemiyor. Yani 4GB almak her zaman daha iyi. VRAM geçildikten sonra RAM'e yüklenecek. RAM hızının da bir sınırı var. RAM belleği de aşılınca ne yapacaksınız? Ondan dolayı kesinlikle 4GB alınmalı. Ayrıca 2GB geçiyor Ultra'da çoğu oyun. BF4'ü Ultra'da açabilen bir ekran kartı GTX 960 ve BF4 Ultra 3GB yiyor. GTX 960'a 2GB yetmiyor anlayacağınız :)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı