Çözüldü GTX 960 sistem RX 580 taktıktan sonra görüntü vermiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Hamza Kot

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. Şu anda GTX 960 ekran kartı kullanıyorum sistemimde takılı. Yeni AMD RX 580 aldım taktım ancak görüntü vermedi. Acaba kartta mı sıkıntı var yoksa yapmam gereken donanımsal herhangi bir şey var mı?

Çözüm
Her şey olabilir, ilk olarak NVIDIA sürücüsünü DDU ile kaldırmanız lazım, sonra CSM kapalıysa açmanız lazım.
Merhaba. Şu anda GTX 960 ekran kartı kullanıyorum sistemimde takılı. Yeni AMD RX 580 aldım taktım ancak görüntü vermedi. Acaba kartta mı sıkıntı var yoksa yapmam gereken donanımsal herhangi bir şey var mı?
En sağlıklısı format atmak olacaktır ama eğer format atmak istemiyorsanız yukarıdaki arkadaşın yazdığı gibi DDU ile NVIDIA driverini kaldırabilirsiniz.

Sistem özelliklerini komple yazar mısınız?

Gigabyte H510M h
i3 10105F
Corsair 8 GB 3200MHz RAM
WD240 M.2 SSD
Corsair VS550 PSU
ESKİ EKRAN KARTI: NVIDIA GTX 960 2 GB
YENİ EKRAN KARTI: AMD RX 580 4 GB

Her şey olabilir, ilk olarak NVIDIA sürücüsünü DDU ile kaldırmanız lazım, sonra CSM kapalıysa açmanız lazım.

Önce DDU ile kaldırıp güvenli moddayken yeni ekran kartını mı takmalıyım nasıl deneyeceğim acaba

Gigabyte H510M h
i3 10105F
Corsair 8 GB 3200MHz RAM
WD240 M.2 SSD
Corsair VS550 PSU
ESKİ EKRAN KARTI: NVIDIA GTX 960 2 GB
YENİ EKRAN KARTI: AMD RX 580 4 GB

Önce DDU ile kaldırıp güvenli moddayken yeni ekran kartını mı takmalıyım nasıl deneyeceğim acaba

DDU ile NVIDIA sürücüsünü kaldırın, sistemi kapatıp RX580'i takın, ama önce BIOS'a girip CSM kapalımı açıkmı kontrol edin, kapalıysa açın, sonra sürücüyü kaldırırsınız.

DDU ile NVIDIA sürücüsünü kaldırın, sistemi kapatıp RX580'i takın, ama önce BIOS'a girip CSM kapalımı açıkmı kontrol edin, kapalıysa açın, sonra sürücüyü kaldırırsınız.

Tamam hemen deneyip geliyorum.

CSM açınca söyle menüler geliyor. Ne yapmam lazım?

Dosya Ekleri

• IMG_1674.jpeg
    IMG_1674.jpeg
    179,2 KB · Görüntüleme: 6
Son düzenleyen: Moderatör:
Şimdi CSM'i açtım. Güvenli moda girip driver kaldırıyorum. Sonra yeniden başlayıp güvenli modu kapatıyorum ve yeni ekran kartını takıyorum, doğru mudur acaba?

Yeniden başlatmayın, bilgisayarı kapat deyip RX580'i takın.

Geri
Yukarı