Çözüldü GTX 960 sistemde AVG yazılımı yüklendikten sonra yaşanan "Ekran kartı takılı değil" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Fasisy

Femtopat
Daha fazla  
RAM
16 gb
Ekran kartı
gtx 969
İşlemci
intel i7
Bunda 3 4 hafta önce PC'me AVG yükledim. Her şey o zamandan sonra oldu. NVIDIA Control panel açılmadı. MC 300 FPS 20 FPS oldu. Sadece MC değil. HOI4, Roblox, GTA falan. Sonra sildim. 1-3 gün sonra düzeldi. Her şey sonra yine bozuldu. Bu böyle gidip geliyor. Ekran kartı kod 45 veriyor. Ekran kartı çıkarıp taktım aygıt yöneticisinde. Microsoft temel görüntü bağdaştırıcısı. Bir de işlemci vardı, ekran kartı yoktu. HDMI kabloyu ekran kartına taktım. Anakarttan çıkarıp VGA geldi. Yani ekran kartı devre dışı. Bu PC'yi aldığımdan beri disk ve ekran kartı bana sorun çıkarıyor sürekli.

Ekran kartı: NVIDIA GTX 960.
İşlemci: Intel i7.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Bunda 3 4 hafta önce PC'me AVG yükledim. Her şey o zamandan sonra oldu. NVIDIA Control panel açılmadı. MC 300 FPS 20 FPS oldu. Sadece MC değil. HOI4, Roblox, GTA falan. Sonra sildim. 1-3 gün sonra düzeldi. Her şey sonra yine bozuldu. Bu böyle gidip geliyor. Ekran kartı kod 45 veriyor. Ekran kartı çıkarıp taktım aygıt yöneticisinde. Microsoft temel görüntü bağdaştırıcısı. Bir de işlemci vardı, ekran kartı yoktu. HDMI kabloyu ekran kartına taktım. Anakarttan çıkarıp VGA geldi. Yani ekran kartı devre dışı. Bu PC'yi aldığımdan beri disk ve ekran kartı bana sorun çıkarıyor sürekli.

ESET ile tarama yapın.

ESET ile tarama yapın.

Çözüm
ESET'le tarama yapıyorum hemen.
Bir şeyler yaptım ESET ile ilgili bilgim sıfır.
Hangisi olmalı?

AVG dediğin antivirüs ise ekran kartı driverını silmiş olabilir, yazılımı kaldırıp WHQL sür.

Denerim.

Dosya Ekleri

• resim_2024-04-23_001304274.png
    resim_2024-04-23_001304274.png
    23,3 KB · Görüntüleme: 5
Son düzenleyen: Moderatör:
ESET'le tarama yapıyorum hemen

Bir şeyler yaptım ESET ile ilgili bilgim sıfır
Hangisi olmalı?

Denerim

ESET ile tarama yapmana gerek yok ki tarama yapacaksan Kaspersky varken neden ESET ile yapıyorsun? Paşa gibi yüklersin Kaspersky'ı, tam tarama yapar sorunu çözersin; ESET, Kaspersky ile bir tutulamaz.

Neyse soruna gelelim, benim dediğim işlemleri uygula dönütünü bekliyorum.

ESET ile tarama yapmana gerek yok ki tarama yapacaksan Kaspersky varken neden ESET ile yapıyorsun? Paşa gibi yüklersin Kaspersky'ı, tam tarama yapar sorunu çözersin; ESET, Kaspersky ile bir tutulamaz.

Neyse soruna gelelim, benim dediğim işlemleri uygula dönütünü bekliyorum.
AVG de bende virüs çıkmıştı ondan yola çıkarak dedim ESET Kaspersky kadar iyi olmasa da iyi ayrıca Kaspersky paralı.

eset taraması yaptım şuan ekran kartı pc ye takılı gözüküyor nvdianın bi tane WHQL sini indiriyodum indirmeden tarama bitti teşekkür ederim herkese

Geri
Yukarı