GTX 960 Witcher 3 Ani Takılma Problemi

BlackGoldII

Hectopat
Witcher 3'e yeni başladım fakat oyunu oynarken ani bir donma (bazen 3 bazen 5 saniye gibi) oluyor oyunun sesi devam ediyor bu arada sonra kendine geliyor bunu dakikada 2-3 kez yaşıyorum. Takılma sırasında afterburner ile kontrol ettim fps 60-65 civarından en fazla 50'ye düşmekte.

Sistem:
Msi H97M-G43
G3258 4.2GHz (max.60derece)
Gskill 2x4 Value 1333
Msi Gtx 960 L.E
850evo 120gb
Samsung Hd322gj (6 senelik)

Oyunun boyutu fazla diye harddiske kurdum fakat oyun takılma yapıyor. Acaba harddiskimin okuma/yazma hızı düşük olmasından kaynaklanıyor olabilir mi ?

Bunun dışında The Forest, War thunder gibi oyunlarda aynı şekil hdd'de fakat sorun bu oyunlarda yok. Yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı sorun benim oynadığım çok basit tek çekirdekli oyun metin2 gibi oyunlarda dahi harici harddise attıgımda bu donmaları yaşıyorum. Normalde direk oyunun dosya verilerini harddiskten alıcakken siz harici bir harddiske hatta okuma yazma hızı düşük olan bir harddiske taktıgınız için bu sorunu yaşıyorsunuz.Harici harddiskten alınan verileri harddiste getiriyor ordanda oyununuza çekiyorsunuz.
ÇÖZÜM : Bilgisayarınız dahili harddiskinize atın oynadığınız oyunları.
Diğer oyunlarda öyle bir problem olmamasının sebebi oyun içerisinde pek harddisk kullanımı yapmıyorlar.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı