GTX 960M 2GB vs GTX 960m 4GB?

gtx960m 2gb vs gtx960m 4gb

• gtx960m 2gb

Oy: 7 31,8%
  • gtx960m 4gb

Oy: 15 68,2%

• Oy verenlerin toplamı
    22

HakanBalaban

Hectopat
Daha fazla  
2 laptop arasında kaldım. Bu 2 laptopun (markası monster) özellikleri aynı tek farkı biri de 2gb ekran kartı birinde 4gb ekran kartı var ve arasında 200tl bir fiyat farkı var. Sizce 200tl verip 4 gb'lıgı almaya değer mi ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer o 200 TL sizi zorlamayacak ise 4GB olanını almanız lazım. Eğer zorlar diyorsanız 2 GB'lık modelini alın. 2GB ve 4 GB arasında sadece Vram farkı vardır bence 4GB olanı almak daha mantıklı bir seçim olacaktır. Yani ; GTA 5 oynarsın High ayarlarda açacak bir kart var elinde ama 2 GB Vram yüzünden grafikleri aşağıya çekmek zorunda kalabilirsin. :)

Gtx 960 2g ile 4g arasında maximum 5 veya 10 fps fark eder bütçen yeticekse 4g olanını tercih ederim grafiklerde yırtılma bozulma vs. görme risk'in daha azdır

GTA 5 oynarsın High ayarlarda açacak bir kart var elinde ama 2 GB Vram yüzünden grafikleri aşağıya çekmek zorunda kalabilirsin.
Böyle bir şey olamaz kart neyi kaldırıyorsa onu oynatır. Bu mantıkla markası belli olmayan 10 GB bir ekran kartı ile GTA 5 ultrada açarsınız.

Gtx 960 2g ile 4g arasında maximum 5 veya 10 fps fark eder
5-10 fps fark etmesi imkansız. En fazla 1-2 fps oynar. vRam fazla olması render işlerinde kullanıcının işine yarar.

Böyle bir şey olamaz kart neyi kaldırıyorsa onu oynatır. Bu mantıkla markası belli olmayan 10 GB bir ekran kartı ile GTA 5 ultrada açarsınız.

5-10 fps fark etmesi imkansız. En fazla 1-2 fps oynar. vRam fazla olması render işlerinde kullanıcının işine yarar.
belkide haklı olabilirsin ama sadece render için değil 4gb olması oyunlarda bellek kullanımının rahatlamasını sağlar ve grafiklerde yırtılma bozulma vs. hataları daha az görülür

Beni yanlış anladınız herhalde. Ben kart kaldırmıyor demedim. Dedim ki; Mesela, GTA 5 Ultra veya High grafiklerde 2 GB Vram'ın üzerine çıkıyor ama GTX 960M 2GB versiyonununun 2 GB Vram'ı olduğu için High veya Ultra ayarlarda oyunu açarsa 2 GB sınırı yüzünden oyunda kırılmalar, yırtılmalar, fps düşüklüğü, yırtılmalar, oyunun açılmaması vb.. gibi sorunlar ortaya çıkabilir. Hal böyleyken bence 4 GB versiyonu alınmalıdır. Birdaha ki sefere düzgünce okuyup, anlayınız. Normalde sizin gibilere açıklama yapma gereği duymam ama harbiden çok farklı anlamışsınız. (GTA 5 burada sadece bir örnek olarak söylenmiştir)

Beni yanlış anladınız herhalde. Ben kart kaldırmıyor demedim. Dedim ki; Mesela, GTA 5 Ultra veya High grafiklerde 2 GB Vram'ın üzerine çıkıyor ama GTX 960M 2GB versiyonununun 2 GB Vram'ı olduğu için High veya Ultra ayarlarda oyunu açarsa 2 GB sınırı yüzünden oyunda kırılmalar, yırtılmalar, fps düşüklüğü, yırtılmalar, oyunun açılmaması vb.. gibi sorunlar ortaya çıkabilir. Hal böyleyken bence 4 GB versiyonu alınmalıdır. Birdaha ki sefere düzgünce okuyup, anlayınız. Normalde sizin gibilere açıklama yapma gereği duymam ama harbiden çok farklı anlamışsınız. (GTA 5 burada sadece bir örnek olarak söylenmiştir)
Arkadaşlar ram ile alakası yok oyunun bunu çözüme kavuşturalım. GTX 960m in performansı belli. GTX 960 M ile high ve ultra ayarda 30 fps nin altına düşüp dandik bir oyun deneyimi yaşamaktansa, medium ayarlara çekip oynaman daha mantıklı. Ram in ne kadar yüksek olursa olsun önemi yok. 4 gb olsa ultra ayarlarda ram inde boşluk bile olsa 18 fps ile oyun oynayamazsın. 2 gb yeterli kardeş boşuna 200 tl verme.

Kaynak

Arkadaşlar ram ile alakası yok oyunun bunu çözüme kavuşturalım. GTX 960m in performansı belli. GTX 960 M ile high ve ultra ayarda 30 fps nin altına düşüp dandik bir oyun deneyimi yaşamaktansa, medium ayarlara çekip oynaman daha mantıklı. Ram in ne kadar yüksek olursa olsun önemi yok. 4 gb olsa ultra ayarlarda ram inde boşluk bile olsa 18 fps ile oyun oynayamazsın. 2 gb yeterli kardeş boşuna 200 tl verme.

Kaynak
@Dugty Bak anlayan nasıl anladı. ;)

Birdaha ki sefere düzgünce okuyup, anlayınız. Normalde sizin gibilere açıklama yapma gereği duymam ama harbiden çok farklı anlamışsınız.
Bence siz anlamıyorsunuz. Şöyle söyleyeyim. Bir oran vardır ve bunu kullanarak açar ekran kartı. High ayarlarda 2 gb ekran kartının oyun %80 ni kullanır mesela. 4 gb olursa yine %80 ni kullanır. Burada bu %80 ni düşürmek için kartı hepten değiştirmen gerekir örneğin 970 almak gibi. Anlatabildiğimi düşünüyorum?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı