GTX 970 Ekran kartına İşlemci önerisi

Mystical36

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben GTX 970 ekran kartı almak istiyorum ancak işlemci olarak ne almalıyım bilemedim. i5 4460 yeter diyor birçok kullanıcı ancak ben ileriye dönük de olsun istiyorum i5 4690k ya da fx 8350 arasında bir seçim yapmak istiyorum.

Fx 8350 internetteki benchmark testlerinde i5 4690k'nın oldukça ötesinde görünüyor ve daha ucuz ancak yeni bir oyun çıktığında recommended işlemci Amd yakasında minimum Fx 8350 iken intelde i5 4690k dan daha düşün bir işlemci oluyor. Bu ne anlama geliyor?

Birde GTX 970'in İntel bir işlemci ile Amd bir işlemciden daha performanslı çalışması gibi bir durum söz konusu mu ?

FX serisine en fazla 1 yıl veriyorum. Sonra yeni işlemciler ve yeni mimari geleceğinden dolayı alacağınız AMD işlemci çöp olacaktır. İntel uzun bir süre destek veriyor. İntel almanızı tavsiye ederim.

4790 biraz pahalı kaçacak şu an o yüzden onu alamam. 4460 ve 4690 arasındaki fark ne şekilde peki. GTX 970 ile önerilmiş 4460 işlemcisi var sitede. Büyük ihtimalle dar boğaz yapmayacaktır ancak ileride işlemci upgrade edeceğimi sanmıyorum ekran kartına yatırım yapmak istiyorum 4460 ilerde beni zorlar mı yoksa 4670e 200 lira fazla vermek gereksiz mi ?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı