GTX 970 ve i5 4590 tabanlı sistem toplama

Kimse kusura bakmasın ama galax markası filan hikaye.
Bakıyorum burada da herkes galax öneriyor zotac öneriyor, kusura bakmayın ama MSI'nin aynı modeline bakın. Yanında ne yazıyor ''gaming''.
Oyuncular için tasarlanan bir ekran kartı tamamen, ama diğer markalar gaming için özel üretim değil sadece model aynı.

Fiyatı biraz daha yüksek ama güzel bir ekran kartı biraz araştırmadan sonra gerçekten güzel bir kart olduğunu gördüm peki z97 pc mate anakart bunun için uygunmudur? gerçi ben gaming 3 alcam ama merak ediyorum.
Evet uyumludur.

Bakıyorum burada da herkes galax öneriyor zotac öneriyor, kusura bakmayın ama MSI'nin aynı modeline bakın. Yanında ne yazıyor ''gaming''.
Oyuncular için tasarlanan bir ekran kartı tamamen, ama diğer markalar gaming için özel üretim değil sadece model aynı.
Hocam bir ürünün sonuna sadece "Gaming" yazısı eklenmesi o ürünün oyuncular için tasarlandığını göstermez. Biz burada O.C. performansını söylüyoruz resmi değerlerde 1400 küsürlere kadar O.C. yapılabiliyor Galaxy HOF modeli ile ama bazı arkadaşlar 1500'lere kadar çıkabilmiş. Ama MSI 1313 Mhz'e kadar ancak çıkabiliyor. Yanı kısaca özetlemek gerekirse bir ürünün sonunda "Gaming" ibaresi var diye o ürün sadece oyuncular için değildir. O zaman oyun sistemlerinde sadece MSI kullanılsın.

Z97 PC Mate uyumlu fakat daha iyi Overclock için Z97 3-5-7 kartlarından biri gerekli.

Dostum öyle deme bu alanın şuan 4 kralı vardır: GALAX Hall of Fame, Gigabyte G1 GAMING, MSI Lightning, Evga KINGPIN.

Yani bu kartların hepsi oyuncular için. Eskiden senin gibi düşünürdüm fakat bir Hall of Fame ve KINGPIN'i overclock yapma fırsatı yakalayınca, o hayvani derecedeki overclock potansiyelini görünce ağzım açık kaldı.

Son düzenleme:
12W'dan 540 veriyor. Bu ekran kartının kullanılacağı sistemde en az 500 istiyor yani yeter.

Kart normal kullanımda ana hızında çalışıyor. AAA seviye bir oyuna girince boost hıza geçiyor. Overclock ile bı değerleri arttırabilirsin.

Son düzenleme:
Zalman'ın sitesine göre HDD kafeslerinden birini sökünce 360mm kart takılabiliyormuş. Bu kart ise 315mm yani sığar.

Zalman'ın sitesine göre HDD kafeslerinden birini sökünce 360mm kart takılabiliyormuş. Bu kart ise 315mm yani sığar.
Peki diğer parçalar hakkında ne düşünüyorsunuz? Ram,monitör gibi.

Tam bütçen ne kadar. Belki Skylake kurarız.
Skylake zor gibi gözüküyo şuanda. bütçem 4000 tl, dolar düşer düşmez kesinlikle alıcağım bu bir hayel ürünü filan değildir.
Dolar 10 kasımda filan düşcek diyorlar..

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı