GTX 980 vs GTX 980 Ti

Kartın gücünden şüphem yok zaten. Taksitle alacağım malesef. Peşinde olsa o fiyata iyi bulmuşsunuz sanırım elden aldınız. Hepsiburada da 100tl çekim var onu da kullanmak istiyorum açıkcası.

Yani Teknoseyir bendeki kartın videosunu (inceleme) yaptı. Titan - 980ti - 980 diye bir sıralama var. Mantık olarak 980ti ortada yer almalı performans olarak fakat garip bir şekilde Titan'ı bazı oyun testlerinde geride bırakıyor. (OC edilerek tabiki)......Sonuç olarak 980 ile arasındaki fiyat farkını hakediyor..Ha şöyle bir durum var; 1080p oyun oynayacaksanız 980ti ' a gerek olmayabilir keza 980 o çözünürlük için gayet yeterli...

Hangi marka olursa olsun 980ti sizi fazlasıyla memnun edecektir. Ben kişisel olarak Asus 980ti'ın OC edition versiyonunu seçtim ve beni fazlasıyla memnun etti...Şimdiden ne alırsanız alın iyi günlerde kullanmanızı dilerim.

Yani Teknoseyir bendeki kartın videosunu (inceleme) yaptı. Titan - 980ti - 980 diye bir sıralama var. Mantık olarak 980ti ortada yer almalı performans olarak fakat garip bir şekilde Titan'ı bazı oyun testlerinde geride bırakıyor. (OC edilerek tabiki)......Sonuç olarak 980 ile arasındaki fiyat farkını hakediyor..Ha şöyle bir durum var; 1080p oyun oynayacaksanız 980ti ' a gerek olmayabilir keza 980 o çözünürlük için gayet yeterli...

Hangi marka olursa olsun 980ti sizi fazlasıyla memnun edecektir. Ben kişisel olarak Asus 980ti'ın OC edition versiyonunu seçtim ve beni fazlasıyla memnun etti...Şimdiden ne alırsanız alın iyi günlerde kullanmanızı dilerim.

Bende şuanda aynı fikirdeyim. İleride ekran kartının taksitleri bitince belki 4k monitöre geçerim diye düşünüyorum.

Asus gtx980 Ti OC almaya karar verdim arkadaşlar. Nasipse 6 Aralık ta elimde.

Cuda çekirdeği profesyonel çizim programlarında performansı belirler, oyunlarda etkili değil diye biliyorum.

Hayır, yanılıyorsun @Because Im Batman.
CUDA çekirdeği, GPU nun içindeki stream işlemcileri ifade eder.
Tek başına performans belirleyicisi değildir ama hem grafik tasarımda hem de oyunda performansa doğrudan etkisi vardır.
Durum senin dediğin gibi olsaydı 712 adet CUDA çekirdeği içeren GTX 750 Ti ile 2048 CUDA çekirdeği içeren GTX 980 in oyunlarda birbirlerine benzer performans vermesi gerekirdi, fakat ne yazk ki öyle değil. İkisi arasında uçurum var.

750 Ti ile 980 Ti'nin arasındaki farkı belirleyen şeyler GPU'nun mimarisi, TMU'lar, bellek-bant genişliği, transistör sayısı, doku doldurma hızı, piksel doldurma hızı, veri yolu genişliği vb. şeylerdir. Cuda çekirdeği modelleme ve renderleme gibi şeylerde önemli. Profesyonel kullanıcılar profesyonel kartlar alır böyle kartları genelde amatör modellemeciler kullanıyor.

Son düzenleme:
Arkadaşlar hanım ekran kartına 3bin vereceğimi duyunca gtx980ti alma işi yattı:ıslık:. Fiyatı nispeten daha makul olan Gtx970 satın aldım.Pazartesi gelecek heyecanla bekliyorum.

Arkadaşlar hanım ekran kartına 3bin vereceğimi duyunca gtx980ti alma işi yattı:ıslık:. Fiyatı nispeten daha makul olan Gtx970 satın aldım.Pazartesi gelecek heyecanla bekliyorum.
Hocam öyle olacağını tahmin ettiğim için 3x980Ti sistem yaptım ben.:D

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı