GTX770 vs. R9 280X

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

gktg26

Hectopat
Daha fazla  
Kolay gelsin. Sistemime ekran kartı alacağım fakat hangi kartı almalıyım? Hem oyun hem geleceğe yönelik olarak 2 kart arasında kaldım.
Sistemim
  • i7 3770
  • thermaltake frio advanced
  • gskill 8gb snper edition 1600mhz memory
  • Asus Maximus V Gene
  • Xilence XP700 700W 135MM Fan Gaming Edition 80 PSU
  • Kingston 240GB HyperX 3K SSD
  • Ssamsung HD103SJ Spinpoint F3 1TB 32MB HDD
  • Philips 222e2sb
  • corsair carbide series 200r

Kararsız kaldığım ekran kartları:
Hangisini almalıyım sizce? Psu bu kartları kaldırır mı ve sistemimle uyumlu mudur? Bugün öğlen almayı düşünüyorum fakat hangisini almalıyım. Kararsızım. o_O

Son düzenleyen: Moderatör:
İleriye yönelik midir 770? Sanki R9 280 biraz daha ileri yönelik gibi geliyor. Çünkü ilerde bazı oyunlar Ultra ayarlarda 2GB bellek yetmeyebilir gibi geliyor. Bazı oyunlarda bellek kısıtlaması koyuyor ultra için. Mesela Watch Dogs ultra için 2GB diyor. Yarin bir gün 2-3 sene sonra 3GB vs. diyecek Ultra ayarlar için?

Nasıl yetmesin? Belleğe fazla kafa yormayın. İkisi de birbirine yakın ama GTX 770 daha iyi.

Bazı oyunlarda vRam kısıtlaması getiriliyor. Maximum ayar için Örn: GTA4, Watch Dogs gibi... İleri yönelik derken kafama takılan bu yani. Yarın bir gün minimum 3GB vRam derse diye korkuyorum. Kafama takılan bu.

Artık yavaş yavaş 2gb Vram kullanımı aşılmaya başlandı. R9 280x'e gelecek olursak GTX770 ile hemen hemen aynı performansı vermektedir. Tabi Mantle işin içine girince BF4'te GTX770'ten çok daha fazla FPS vermektedir. R9 280x'in 3gb Vram olduğunuda varsayarsak daha mantıklı bir seçim yapmış olunur.

Artık yavaş yavaş 2gb Vram kullanımı aşılmaya başlandı. R9 280x'e gelecek olursak GTX770 ile hemen hemen aynı performansı vermektedir. Tabi Mantle işin içine girince BF4'te GTX770'ten çok daha fazla FPS vermektedir. R9 280x'in 3gb Vram olduğunuda varsayarsak daha mantıklı bir seçim yapmış olunur.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı