GTX960M sistemde VIDEO_TDR_FAILURE mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10

affedilmeyen

Decapat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
LITEON CV1
Ekran kartı
GTX 960M
Anakart
Intel HM170
İşlemci
Intel Core i7- 6700 HQ
Öncelikle herkese selamlar, laptopumda oyun fark etmeksizin, oyuna girdikten 2 dakika sonra mavi ekran hatası alıyorum. Farklı farklı driverlar kurup denedim, sonuç yine aynı. Dump dosyalarına ek olarak oyuna girdiğimde işlemci ve GPU sıcaklık değerlerini de aşağıya koyuyorum. Lütfen yardımcı olun, ilginiz için teşekkür ederim.

temp.PNG

dump
Arkadaşlar kimsede mi çözüm yok acaba?

Son düzenleme:
Ekran kartı sürücünüzü DDU ile kaldırıp tekrar kurmayı deneyebilirsiniz.

İşlemcinin Max sıcaklığı çok fazla. Büyük ihtimal bu yüzden mavi ekran hatası alıyor olabilirsin. Bilmiyorsan bir bilgisayarcıya götürüp temizlik ve macun bakımını yaptırmalısın.

Afedersiniz de bilgisayarcılar ne biliyor da onlara macun değiştircek? Arkadaş kendi yapsın yaşı küçükse babasından yardım alsın hem parça bile çalabilirler

Farkındaysan "bilmiyorsan" dedim arkadaşa. Ayrıca bende internet kafe de teknik servis olarak çalıştım. Parça çalmadım, sizden de çok daha bilgili olduğumu düşünüyorum.

Farkındaysan "bilmiyorsan" dedim arkadaşa. Ayrıca bende internet kafe de teknik servis olarak çalıştım. Parça çalmadım, sizden de çok daha bilgili olduğumu düşünüyorum.

Benden daha bilgili olabilirsiniz ona saygım var ancak her internet kafe aynı olmuyor maalesef. Biraz genelleme yaklaştım çünkü genelde böyleler

İşlemcinin Max sıcaklığı çok fazla. Büyük ihtimal bu yüzden mavi ekran hatası alıyor olabilirsin. Bilmiyorsan bir bilgisayarcıya götürüp temizlik ve macun bakımını yaptırmalısın.
Intel ekran kartıyla oyunlara girdiğim zaman mavi ekran vermiyor ama
Ekran kartı sürücünüzü DDU ile kaldırıp tekrar kurmayı deneyebilirsiniz.

Denedim farklı farklı driverlar kurmayı ancak çözüm olmadı.

Öncelikle herkese selamlar, laptopumda oyun fark etmeksizin, oyuna girdikten 2 dakika sonra mavi ekran hatası alıyorum. Farklı farklı driverlar kurup denedim, sonuç yine aynı. Dump dosyalarına ek olarak oyuna girdiğimde işlemci ve GPU sıcaklık değerlerini de aşağıya koyuyorum. Lütfen yardımcı olun, ilginiz için teşekkür ederim.

Eki Görüntüle 1319485

dump
Arkadaşlar kimsede mi çözüm yok acaba?

GPU sıcaklığın çok fazla bende de GTX960M i7 6700HQ 16 GB RAM var GPU sıcaklığım Rust oynarken 92 derece oluyor (girince en az 12 saat oynarım) termal macun sipariş ettim, bugün yarın gelir gözle görülür bir etkisi olursa haber veririm.

Yeni konular

Geri
Yukarı