GTX970 SLI Arma 3 FPS Sorunu

Anquix

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar, Intel i5-6600K CPU 3.50GHz işlemciye, SLI 2x 4GB GTX970 O.C Edition ekran kartına sahip bir donanımım var. Daha önceki denediğim tüm oyunlarda en üst düzey ayarlarda en üst düzey performansı alabiliyorum fakat Arma 3'te SinglePlayer ve MultiPlayer modlarının ikisinde de hem Ultra ayarlarda hem de Low ayarlarda 30 ila 50 FPS arası alıyorum. Google üzerinden yaptığım araştırma ile bir sürü FPS iyileştirme konuları buldum ve akabinde yardımcı olabilecek her şeyi uyguladım. Şu an herhangi bir değişim olduğu söylenilemez ama sorunum hala çözülmedi.

Yardımcı olabilecek herkese şimdiden şükranlarımı sunuyorum;

İyi forumlar..

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam bizde arma 3 oynuyoruz şunları söylemek istiyorum single modunu bilemem ama online da bazı serverların fpsi çok kötü iken bazıları 60 üzeri çok çok iyi. Bence server ayarlarına bir şeyler yazıp bu fps oranını bişeye sabitliyorlar bilmiyorum ama arkadaşlarla böyle düşünüyoruz. Wasteland giriyoruz maplar aynı zaten. bir server da 27-30 alırken başka serverda 60 90 arası alıyorum. İmzada görmüş olduğunuz sisteme sahibim. Bence bu arma ile alakalı. Sisteminizle değildir diye düşünüyorum. aynı mod ve map olan farklı serverlara girerek deneyin göreceksiniz. Ayriyetten Nvidia experienceden optimize edin o da işe yarıyor.

Hocam bizde arma 3 oynuyoruz şunları söylemek istiyorum single modunu bilemem ama online da bazı serverların fpsi çok kötü iken bazıları 60 üzeri çok çok iyi. Bence server ayarlarına bir şeyler yazıp bu fps oranını bişeye sabitliyorlar bilmiyorum ama arkadaşlarla böyle düşünüyoruz. Wasteland giriyoruz maplar aynı zaten. bir server da 27-30 alırken başka serverda 60 90 arası alıyorum. İmzada görmüş olduğunuz sisteme sahibim. Bence bu arma ile alakalı. Sisteminizle değildir diye düşünüyorum. aynı mod ve map olan farklı serverlara girerek deneyin göreceksiniz. Ayriyetten Nvidia experienceden optimize edin o da işe yarıyor.

Hocam, Nvidia Experience'den optimize ettim fakat aldığım sonuç yine hüsran. Youtube üzerinden SLI GTX 980 ekran kartlarındaki performanslara falan bakıyorum, adamlar 150-200 FPS görüyor. Arkadaşım LAPTOP kullanıyor, GT840M kullanıyor fakat aldığı FPS oranı benden daha daha fazla. Yapabileceğim herşeyi denedim ama gerçekten bardağı taşıracak dereceye geldi. Hani 30-40 FPS oynanmayacak birşey değil ama, insan hani 3.500 TL lik ekran kartı kullanıyorken 30-40 FPS alması aşırı derecede zoruna gidiyor insanın.. Gerçekten ama gerçekten can sıkıcı bir olayla karşı karşıyayım. İnşallah sorunumu sizlerin yardımı ile yada daha farklı araştırmalarım sonucu giderebilirim;

İyi forumlar, iyi geceler...

Serverden servere fps değiştiğini ilk defa duyuyorum, o nasıl bir oyunmuş öyle.

Merhabalar, Intel i5-6600K CPU 3.50GHz işlemciye, SLI 2x 4GB GTX970 O.C Edition ekran kartına sahip bir donanımım var. Daha önceki denediğim tüm oyunlarda en üst düzey ayarlarda en üst düzey performansı alabiliyorum fakat Arma 3'te SinglePlayer ve MultiPlayer modlarının ikisinde de hem Ultra ayarlarda hem de Low ayarlarda 30 ila 50 FPS arası alıyorum. Google üzerinden yaptığım araştırma ile bir sürü FPS iyileştirme konuları buldum ve akabinde yardımcı olabilecek her şeyi uyguladım. Şu an herhangi bir değişim olduğu söylenilemez ama sorunum hala çözülmedi.

Yardımcı olabilecek herkese şimdiden şükranlarımı sunuyorum;

İyi forumlar..
Arma 3'ün Sli desteği var mı? Bir de Gtx'te 970'te 3.5 gb vram olayı var belki o da Sli'da sorun çıkmasına yol açabilir...

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı