Güç kaynağı, kasa ve soğutucu tavsiyesi

Ulquiora

Hectopat
Yer
Samsun
Merhaba arkadaşlar, zamanında sinerji bilgisayardan Venom isimli bir bilgisayar aldım zaman içinde de sistemi upgrade ettim şu anda büyük ihtimalle güç kaynağı yetersiz kalıyor (güçlü oyunlarda bilgisayar kapanıyor ve açılmıyor anahtarı kapatıp 10 sn Power tuşuna bastığın zaman açılıyor sadece) ve ekran kartım 3 fanlı olduğundan kasaya tam sığmıyor(harddisk yuvaları 1 fanı kapatıyor) sistemim de şöyle: ASUS ROG STRIX GeForce GTX 1660 Ti Advanced Edition, AMD Ryzen 5 2600, 2X 8 GB 3000 MHz DDR 4 RAM yardımcı olursanız çok sevinirim.
Kimse yok mu?

Uçmadan şunlar var ama yaklaşık bütçe vermeyince öneri yapmak zor oluyor:
42 CM ekran kartı ve 16 CM soğutucu desteği var.

Uyumluluğu kontrol edin.

1100TL civarına kapatmak isterseniz Corsair Spec Delta VS550 ve artic 34e-Sports Duo alabilirsiniz.

Bütçeniz daha çok ise farklı öneri yapabilirim.

Şöyle söyleyeyim şimdi ben kasa olsun güç kaynağı olsun işlemci soğutucu olsun bunları tek seferde alıp yükseltmeleri bunların üzerinden yapacağım ondan dolayı fiyatın fazla bir önemi yok benim için. tabii şunu da söylemiyorum her şeyin en pahalısından olsun demiyorum.yalnız üst segment fiyat performans bir şeyler arıyorum.

O zaman PSU yüksek bir şey alınabilir.
FSP Hydro G serisine bakabilirsin mesela ya da High Power GD serisine.

Soğutucu önerdiğimiz Artic 34 eSports Duo gayet iyi sizi uzun süre götürür.

Kasa olarak da Phanteks P300A/P400A, MSI MAG 101M, CM MB511, Sharkoon Pure Stell RGB gibi gibi seçeneklere bakabilirsin.

Şöyle söyleyeyim şimdi ben kasa olsun güç kaynağı olsun işlemci soğutucu olsun bunları tek seferde alıp yükseltmeleri bunların üzerinden yapacağım ondan dolayı fiyatın fazla bir önemi yok benim için. tabii şunu da söylemiyorum her şeyin en pahalısından olsun demiyorum.yalnız üst segment fiyat performans bir şeyler arıyorum.
Attığım ürünler tam size göre o zaman.

Sharkoon kalite marka ve fan takmak için çok fazla yeri var.

PSU ileride değiştimek istemezseniz 750W versiyonu alınabilir:

Arctic Freezer 34 DUO ise iki katı fiyatı olan rakiplerine kafa tutuyor tam bir fiyat performans soğutucusu.

Attığım ürünler tam size göre o zaman.

Sharkoon kalite marka ve fan takmak için çok fazla yeri var.

PSU ileride değiştimek istemezseniz 750W versiyonu alınabilir:

Arctic Freezer 34 Duo ise iki katı fiyatı olan rakiplerine kafa tutuyor tam bir fiyat performans soğutucusu.

Bana da öyle geldi çünkü şu anda MSI Türkiye buraya baktığımda sistemimin maksimum yükte 748 Watt çektiğini söylüyor. Peki bir de eğer yasak değilse bir de anakart tavsiyesi alabilir miyim?
Aslına bakarsanız devasa bir kasa istiyorum.

Böyle anakart da devasa.

Yer sıkıntım da yok.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı