Güçlü bir laptop mu? Masaüstü ve Ultrabook kombini mi?

aucvcauc

Kilopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
MSI GS70 STEALTH PRO 6QE
Core i7 6700hq
GTX 970M
Meslek
Makine ve Otomotiv Mühendisi
Arkadaşlar 2016 yılından beri her anlamda taşıyan MSI GS70 laptopumun artık rafa kalkma zamanı geldi. Yine MSI'dan devam edip GS75 modelini mi satın almalıyım yoksa kendime masaüstü bir bilgisayar dizip, yanına da Ultrabook tarzında bir şey mi almalıyım?
Bütçem yaklaşık olarak 100k.
Önerilerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam 100.000TL ile çok rahat hepsinden alınır. Gider 40.000TL laptop çekerim 20.000TL kasa ve 10.000TL ekipman çekerim. Geri kalan 30.000TL yede Ultrabook alırım. Tercih yapmaya gerek yok :D

Hocam 100.000TL ile çok rahat hepsinden alınır. Gider 40.000TL laptop çekerim 20.000TL kasa ve 10.000TL ekipman çekerim. Geri kalan 30.000TL yede Ultrabook alırım. Tercih yapmaya gerek yok :D
Hocam çok kararsız kaldığım bir noktadayım.
Ekipman olarak elimdekiler fazlasıyla beni götürür ama masaüstü toplasam mı toplamasam mı
Bir de tek bilgisayara yatırım yapmak ne kadar mantıklı vsvs

Hocam çok kararsız kaldığım bir noktadayım.
Ekipman olarak elimdekiler fazlasıyla beni götürür ama masaüstü toplasam mı toplamasam mı?
Bir de tek bilgisayara yatırım yapmak ne kadar mantıklı vsvs

Hocam bence burada önemli olan nasıl bir konfor aradığınız. Ben kendimi bildim bileli laptop kullanırım. Masaüstü gibi asla performansı olmaz ama istediğim yere götürebilmem büyük bir avantaj. Yerinizde olsam 40.000TL'ye güzel bir laptop alır 5 sene arkama bile bakmazdım.

Hocam bence burada önemli olan nasıl bir konfor aradığınız. Ben kendimi bildim bileli laptop kullanırım. Masaüstü gibi asla performansı olmaz ama istediğim yere götürebilmem büyük bir avantaj. Yerinizde olsam 40.000TL'ye güzel bir laptop alır 5 sene arkama bile bakmazdım.
Bende bugüne kadar hep laptoplar ile dolaştım fakat taşınabilirlik olarak güçlü makinalar bazen zorluyor ya da gittiğim ortamlarda fan sesiyle vs huzuru bozuyor.
Sadece güçlü bir laptop alıp yoluma devam etme niyetindeyim ama masaüstünün f/p olarak daha iyi olması da cezbediyor tabi

Bende bugüne kadar hep laptoplar ile dolaştım fakat taşınabilirlik olarak güçlü makinelar bazen zorluyor ya da gittiğim ortamlarda fan sesiyle vs huzuru bozuyor.
Sadece güçlü bir laptop alıp yoluma devam etme niyetindeyim ama masaüstünün F/P olarak daha iyi olması da cezbediyor tabii.

Yeni cihazların hepsinde fan ayarı var günlük işlerinizde olabildiğince düşürürsünüz en ufak ses çıkarmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı