Gümrüğün kargoyu 13 gün bekletmesi

er36po

Kilopat
Makaleler
9
Yer
Kars/ Ordu
Daha fazla  
Meslek
İnşaat
Aslında buna 'Gümrük zulmü' desek daha doğru olur. (Çıkma; en fazla 300-400 TL ederi olan plastik bir üründen yaklaşık 300 TL vergi aldığına mı yanarsın yoksa 13 gün beklettiğine mi?)

Birkaç gün aramama rağmen, Türkiye'de bulamadığım çıkma araba koltuk altı subbass kutusunu Birleşik Krallık'ta buldum. Hızlı gelsin diye de, 30 Euro'luk ürün için 40 Euro da kargo ücreti ödedim.
Sağ olsun satıcı ürünü hızlı bir şekilde kargoya verdi. Kargo (UPS) 3 günde yaklaşık 8 ülkeyi aşarak Türkiye'ye giriş yaptı. "Oh be, kargo ücreti biraz fazla oldu ama değdi, çok hızlı geldi" dedim. Dedim demesine de, bugündü- yarındı derken, tam 13 gün beklettiler. Elime ulaşana kadar da 15+3 gün geçti.
Bu durumda verdiğim 40 Euro (an itibarıyla yaklaşık 800 TL) kargo ücreti çöpe gitti. Zaten standart kargoyla 20-25 günde gelirdi. Yazıklar olsun...
Kargo yolculuğu:

12-20 133121.jpg

Kargo Takibi:

Başlıksız-1.jpg

Aldığım ürün:

Subbass Kutusu.jpg

Sabretseydim 1 ay önce 6binden Asus TUF RTX 3060 TRIO alıyordum.
Şimdi 11binden aldım.
Parayı göndermiştim 25 bilemedin 30 gün elime ulaşmadı bu gün zarfında dolandırıldım diye aklımı oynatıyordum.
Gümrük sahalarımız BERBAT ancak ürünü iade edince parayı tekrardan aldım. :D

Aslında buna 'Gümrük zulmü' desek daha doğru olur. (Çıkma; en fazla 300-400 TL ederi olan plastik bir üründen yaklaşık 300 TL vergi aldığına mı yanarsın yoksa 13 gün beklettiğine mi?)

Birkaç gün aramama rağmen, Türkiye'de bulamadığım çıkma araba koltuk altı subbass kutusunu Birleşik Krallık'ta buldum. Hızlı gelsin diye de, 30 Euro'luk ürün için 40 Euro da kargo ücreti ödedim.
Sağ olsun satıcı ürünü hızlı bir şekilde kargoya verdi. Kargo (UPS) 3 günde yaklaşık 8 ülkeyi aşarak Türkiye'ye giriş yaptı. "Oh be, kargo ücreti biraz fazla oldu ama değdi, çok hızlı geldi" dedim. Dedim demesine de, bugündü- yarındı derken, tam 13 gün beklettiler. Elime ulaşana kadar da 15+3 gün geçti.
Bu durumda verdiğim 40 Euro (an itibarıyla yaklaşık 800 TL) kargo ücreti çöpe gitti. Zaten standart kargoyla 20-25 günde gelirdi. Yazıklar olsun...
Kargo yolculuğu:

Eki Görüntüle 1246915

Kargo Takibi:

Eki Görüntüle 1246917

Aldığım ürün:

Eki Görüntüle 1246918
Ben ondan diyorum işte. Gümrük kafasına buyruk ve canları istediği için aldığın ürünün 1 tanesini de devlete aldırtıyor. Yurt dışından ekran kartı alıp ucuza aldık diye seviniyorlar ama böyle bir şey başlarına gelse Türkiye'de ki fiyattan bile pahalı olacak.

Geri
Yukarı