Güncel dönem borcu nedir?

Badumein

Decapat
Daha fazla  
Hayırlı geceler, arkadaşlar ilk defa kredi kartı kullanıyorum kafamı karıştıran bir şey var. axes Platinum kart kullanmaktayım 7000TL'lik taksitim vardı hepsini yatırdım 2 gün önce ama ödeme yapa girdiğimde "güncel dönem borcunda -7000 TL" yazıyor. bu yazan tutar hesap kesim tarihinde ödemem gereken tutar mı, yoksa borcum yok kesim tarihinde o silinecek mi ve sıfırlanacak mı?

Hayırlı geceler, arkadaşlar ilk defa kredi kartı kullanıyorum kafamı karıştıran bir şey var. axes Platinum kart kullanmaktayım 7000TL'lik taksitim vardı hepsini yatırdım 2 gün önce ama ödeme yapa girdiğimde "güncel dönem borcunda -7000 TL" yazıyor. bu yazan tutar hesap kesim tarihinde ödemem gereken tutar mı, yoksa borcum yok kesim tarihinde o silinecek mi ve sıfırlanacak mı?
Kesim tarihinden önce ödeme yapılmaz. Kesim tarihinden önce ödeme yaptıysan hesap kesildiğinde ödeme yaptığın tutar silinir.

Güncel borcunu da şöyle anlayabilirsin: Mesela 10 bin limitli kartın var 7 binini harcadın kaldı 3bin sonra 5bin ödedin limit oldu 8 bin yani 2 bin TL borcun var.

Hesap kesim tarihin 30 Temmuz olsun. Dönem içi harcamaların 30 Temmuz tarihinde borç olarak yansır. Kart limiti 20.000 olsun. 14000 2 taksit alırsan 7000 TL 30 Temmuz’da 7000 TL 30 Ağustos’ta borç yansır.
Hesap kesim tarihi öncesi önceki dönemden borcunuz yoksa dönem borcu 0 görünür. Siz erken yatırmışsınız -7000 olmuş. Hesap kesim tarihinde borçtan otomatik düşer. Bu süreçte yaptığınız alışverişler 7000 yaptığınız ödemeden kesilir. Ayın 30’unda yine borç yansır ödeme.
Bu yüzden klasik hesap kesim tarihinden önce büyük alışveriş yapmama vardır çünkü size yakın tarihte borç yansır.

Hayırlı geceler, arkadaşlar ilk defa kredi kartı kullanıyorum kafamı karıştıran bir şey var. Axes Platinum kart kullanmaktayım 7000TL'lik taksitim vardı hepsini yatırdım 2 gün önce ama ödeme yapa girdiğimde "güncel dönem borcunda -7000 TL" yazıyor. Bu yazan tutar hesap kesim tarihinde ödemem gereken tutar mı, yoksa borcum yok kesim tarihinde o silinecek mi ve sıfırlanacak mı?

Hesap kesim tarihlerinde yatırdığınız tutardan taksitler düşecek.

Yeni konular

Geri
Yukarı