[Güncel] İşinize yarayabilecek Chrome eklentileri

akinc

Hectopat
Makaleler
6
Yer
Bursa
Selamlar dostlar! Bu yazımda sizlere kullanışlı olduğunu düşündüğüm Chrome eklentileri'nden bahsedeceğim. Bu konuda forumda açılmış birkaç yazı buldum ancak hepsi güncel değildi. Aşağıda önereceğim eklentilerin Google Chrome eklentileri de olsa Opera ve Opera GX'e de ınstall Chrome extensions eklentisi ile,

Microsoft Edge tarayıcısında ise "eklentiler" bölümüne girip sol en aşağıdan "diğer mağazalardan uzantılara izin ver" seçeneğini seçerek Chrome eklentilerini yükleyebilirsiniz.

(Diğer tarayıcılara da Chrome eklentileri yüklenebiliyorsa nasıl yüklendiğini paylaşırsanız yazıya eklemesini yapabilirim.)

Öncelikle AdBlock'a kıyasla daha az işlemci ve bellek kullanan uBlock Origin'i öneririm. Opera'nın kendi reklam engelleyicisi olduğundan kullanmasam da AdBlock'un bazen engelleyemediği reklamları sorunsuz bir şekilde engellemesi ve daha performanslı olması açısından önerildiğini söyleyebilirim.

1609229910254.png

Eğer AdBlock veya AdBlock Plus kullanıyorsanız AdBlock, bazen YouTube'daki bazı reklamları zaman zaman engellemeyebiliyor. Bunun için YouTube için AdBlock eklentisini kullanabilirsiniz.
Zaten uBlock Origin kullanıyorsanız YouTube için AdBlock kullanmanıza gerek yoktur.

1609229929361.png

Eğer Steam topluluk pazarı'ndan sık sık alım satım yapıyorsanız Steam Inventory Helper gerçekten işinize yaracaktır.

1609230022914.png

Sıradaki eklentimiz olan Auto History Wipe eklentisi. Bu eklenti siz tarayıcınızı kapatırken aşağıdaki fotoğrafta gördüğünüz seçeneklerden (arama geçmişi, indirme geçmişi, Cookie'ler vs.) seçtiklerinizi temizliyor.

1609230155070.png

1609230169413.png

En iyi eklentiler arasına alabileceğim Enhancer for YouTube™ eklentisi ile YouTube'a fazlasıyla kullanışlı özellikler ekleyebiliyorsunuz. Fare ve klavye kısayolları, pop-out Player, 15 tane karanlık tema ve daha fazlasını barındıran bu eklenti Microsoft Edge, Mozilla Firefox ve Opera eklenti yapımcıları tarafından tavsiye ediliyor.

1609230580713.png

Sıradaki eklenti gerçekten çok işinize yaracak. Volume Control Center ile sesi kısık olan videoların sesini arttırabilir, sesinin çok yüksek olduğunu düşündüğünüz sekmelerin sesini kısabilirsiniz. Kısacası her sekmenin sesini kendinize göre ayarlamanızı olanak veren bu uzantı ile isterseniz sesini ayarladığınız web sayfasını tekrar açtığınız zaman da sesin aynı düzeyde kalmasını sağlayabiliyorsunuz.

1609231793070.png

Şu an sizlere önerebileceğim eklentiler bunlar. Gerçekten kullanışlı olduğunu düşündüğünüz eklentileri yazabilirsiniz. Bu yazı sizlerin de eklemeleriyle güncel kalacaktır.
Güncelleme:

Volume Control Center isimli eklenti muhtemelen hacklendi, patladı da diyebiliriz. Bu sebeple Chrome Mağazasından kalktı. Bunun yerine alternatif olarak kendim de kullandığım bu eklentiyi öneriyorum:

Google Chrome için Ses Kontrolü™

1645014835714.png

Dosya Ekleri

• 1609229263321.png
    1609229263321.png
    65,4 KB · Görüntüleme: 82
  • 1609230121038.png
    1609230121038.png
    31,8 KB · Görüntüleme: 75
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri