Güncel sürücler nasıl bulunur?

Eren84921

Hectopat
Selamun aleyküm gençler. Güncel sürücüleri nasıl bulurum? Yani eski sürücüyü kaldırıp güncel olanı kurmak istiyorum. Bu arada Driver booster diye sürücü günceleyen program var. "Kullanmayın. Yanlış driver indiriyor." diye duydum başka forumda.
Doğru mudur yoksa yanlış mıdır? Ya da eksik sürücü mü kuruyor?

Hangi marka ise girip sitesinden sahip olduğun ekran kartının son çıkan driverlarına ulaşabilirsiniz.
DDU ile ekran kartı driverını kaldırıp, güncel driverı tekrar yükleyebilirsiniz.Bunun için rehber mevcut.

"Kullanmayın. Yanlış driver indiriyor." diye duydum başka forumda.
Doğru mudur yoksa yanlış mıdır? Ya da eksik sürücü mü kuruyor?
Evet doğru. Technopat Sosyal'de de bunu söylüyoruz.

Hangi marka ise girip sitesinden sahip olduğun ekran kartının son çıkan sürücülerine ulaşabilirsiniz.
Arkadaşın sadece ekran kartı için sorduğunu sanmıyorum.

Güncel sürücüleri nasıl bulurum?
Genel olarak anakart ve ekran kartı üreticilerin sitelerinde gerekli sürücüleri bulabilirsin. Windows 10 kurarken internete bağlıysanız sürücülerinizin birçoğu kurulur zaten. Güncel olmayabilirler o yüzden güncellemekte fayda var. Ben ekran kartı, ses gibi önemli sürücüleri kuruyorum. Geri kalanları Windows üzerinden güncelleştiriyorum.

Hem slim drivers hem de driver booster kullandım. Tek tek bulup yüklemeye üşeniyorsan mecburen bunları kullanacaksın. Ben 4-5 yıldır sadece 1-2 yanlış günceleme ile karşılaştım. Tavsiyem önce sistem geri yükleme noktası oluşturup sonra güncelleme yapman.

Son düzenleyen: Moderatör:
Donanımın kimliğini elinle internette aratıp tek tek bulacaksın.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı