Günde 5 litreden fazla su içmek zararlı mıdır?

Nereden çıkardın bunu? Uzmanıymış gibi tam olarak geçerli değil demiş bir de. Emin olmadığınız konularda özellikle insanların sağlığını ilgilendiren konularda yorum yapmayın. Tabii ki fazlası zararlıdır ne demek içebildiğin kadar iç?
Ya arkadaş ne keskin sonuçlar çıkarabiliyorsun böyle? Tam olarak geçerli değil derken evet fazlası tabii ki zarar ama diğer gıdalar kadar değil anlamında dedim. Su vücudun en kolay sindirebileceği şeylerden biridir ve hayır düşündüğün kadar “fazlası” zarar değil.

Bir dikişte 2 litreyi içen kadın gibi içersen tabii sıkıntı olur. Bende en az 6 litre su içiyorum sıcaklardan dolayı ama aralıklarla tabii.

Haftanın 3 günü boksa gidiyorum hafta sonuda gezmeye falan. Standart yerler.
Yoğun spor aktiviten varsa bence bir diyetisyen ile görüşülebilir asıl su tüketimi hakkında. Susadığınız zaman su içseniz yeterli.

Susadıkça su içmekte bir zarar yok. Tabii içilen miktara göre boşaltım yapılması önemli bir husus. Terlerken ve idrar yaparken sorun yaşamıyorsan endişelenecek bir şey yok.

Ya arkadaş ne keskin sonuçlar çıkarabiliyorsun böyle? Tam olarak geçerli değil derken evet fazlası tabii ki zarar ama diğer gıdalar kadar değil anlamında dedim. Su vücudun en kolay sindirebileceği şeylerden biridir ve hayır düşündüğün kadar “fazlası” zarar değil.
Su sindirime uğramaz. Ve evet, düşündüğüm kadar "fazlası" da zarar.

Ayrıca, "Değil. Her şeyin fazlası zarar cümlesi bile su için tam olarak geçerli değil. İçebildiğin kadar iç yararı olur." ifadesini okuyan birisinden "evet fazlası tabii ki zarar ama diğer gıdalar kadar değil" anlamı çıkarmasını mı bekliyorsunuz? Bazen geri adım atacak olgunluğa ulaş ve konu hakkında yeterince bilgi sahibi olmadan sağlık tavsiyesi verme.

İçersen tuvaletin gelir haricinde no problem zaten 10l filan içemessin bir yerden sonra miden bulanır kısacası içesin gelince iç geç.

Su zehirlenmesi diye bir şey duymuşsunuzdur elbet. Herhangi bir maddenin birim zamanda tüketimi belli bir seviyenin üstüne çıkarsa zehirli olur. Günde isterseniz 8 litre su için ama bunu günün tamamına yayarak yapın. Spor yapıp çok ter atıyorsanız mesela o önerilen tüketim miktarını aşmanız çok muhtemel.

Yeni konular

Geri
Yukarı