Güney Kore'de üniversite okumak

siberci013

Picopat
Arkadaşlar sorum yukarıda lise son sınıfım bu yıl mezun olacağım. Bu yıl tercih yapmayacağım. Diploma notum 76. Güney Kore'de orta seviye ve düşük seviye üniversitelere yetiyor. Sizce nasıl bir yol izlemeliyim?

Hangıl biliyor musunuz? Korece öğrenmeye hevesli misiniz?

Büyük şehirler dışında insanlarla İngilizce iletişim kuramıyorsunuz. Seul ve Busan'da bulundum toplamda 1 yıl. Busan'da İngilizce'nin İ'sini konuşan bir insana rastlamadım. Ama Seul'de %80-90 insanların çoğunluğu İngilizce konuşuyordu.

Dil problemini bir kenara alırsak başka bir sıkıntısı yok ancak Kore'de yaşam yabancılar için Avrupa ya da Amerika'daki kadar kolay değil yine de. Sebebi ise toplum olarak Korelilerin dışarı fazla açık olmayışları. Japonlar onlardan daha da kapalıdır.

Büyük şehirler dışında insanlarla İngilizce iletişim kuramıyorsunuz. Seul ve Busan'da bulundum toplamda 1 yıl. Busan'da İngilizce'nin I'sini konuşan bir insana rastlamadım. Ama Seul'de %80-90 insanların çoğunluğu İngilizce konuşuyordu.

Dil problemini bir kenara alırsak başka bir sıkıntısı yok ancak Kore'de yaşam yabancılar için Avrupa'ya da Amerika'daki kadar kolay değil yine de. Sebebi ise toplum olarak korelilerin dışarı fazla açık olmayışları. Japon'lar onlardan daha da kapalıdır.

Hocam Kore'li bir komşumuz var. 3 ay sonra Güney Kore'ye taşınacak. 3 ay boyunca korece dersi alacağım. 1 sene sonra topik sınavına girip 4.seviyeye gelip başvuruda bulunmak istiyorum hocam Güney Kore'deki bazı üniversitelere.

Büyük şehirler dışında insanlarla İngilizce iletişim kuramıyorsunuz. Seul ve Busan'da bulundum toplamda 1 yıl. Busan'da İngilizce'nin I'sini konuşan bir insana rastlamadım. Ama Seul'de %80-90 insanların çoğunluğu İngilizce konuşuyordu.

Dil problemini bir kenara alırsak başka bir sıkıntısı yok ancak Kore'de yaşam yabancılar için Avrupa'ya da Amerika'daki kadar kolay değil yine de. Sebebi ise toplum olarak korelilerin dışarı fazla açık olmayışları. Japon'lar onlardan daha da kapalıdır.

Sizce orta seviye ve düşük seviyedeki üniversitelere kabul edilir miyim? Çünkü iyi üniversiteler 80 ve üstü diploma notu istiyor.

@Liberteen

Geri
Yukarı