Günlük kullanım için giriş seviye sistem tavsiyesi

s4m3tal7

Picopat
Daha fazla  
Selam, şimdiye kadar kullandığım 10+ yıllık bilgisayarım artık iş görmemeye başladı, bu nedenle çok uca kaçmayan, giriş seviye bir bilgisayar toplamaya karar verdim. Bütçe önemli değil fakat kullanmayacağım özelliklere, yetkinliklere para vermek istemiyorum. Parçaları ekleyeyim, test ettiğimde bir uyumluluk sorunu göremiyorum fakat sizin de fikirlerinizi duymak isterim. Ayıracağınız vakit için şimdiden teşekkürler.

Anakart: Gigabyte H310M S2H
İşlemci: i5-9400F
GPU: Turbox Anares Volga RX580 GDDR5 8 GB
RAM: Apacer DDR4 16 GB RAM
PSU: FSP Hyper 80+ Pro H3-650 650W
Depolama: Depolama için en kolay ulaşabildiğim bir M.2 SSD alacağım.

Şimdilik belirlediğim parçalar bu şekilde. İleriye dönük herhangi bir beklentim, yatırımım ya da yükseltme amacım yok. İşlemci soketinin (LGA1151) eski olduğunu okudum ama işimi gördüğü sürece gerisi önemli değil. Yükseltme yapmayacağım, o nedenle alabildiğim en kullanışlı ve ucuz parçaları seçmek istiyorum. İşim Online, ama ağır performans gerekmiyor. En çok Excel, Google Sheets ve birkaç çeviri yazılımını kullanıyorum günlük hayatta. Üç monitör kullanmak istemem de bu yüzden. İki monitörüm var, artı bir 1080p monitör daha alarak üçlü bir düzen oluşturmak istiyorum iş için. Oyun tarafına gelirsek, rekabetçi FPS oyunları ile işim olmaz asla. Sadece hikaye oyunları oynadım, şimdiye kadar çıkan hikaye oyunlarını da 1080p çözünürlükte giriş seviyede oynasam benim için yeterli. Son birkaç yıldır karşıma çıktıkça oluşturduğum 50+ bir oyun listesi var, bu parçalar listeye eklediğim oyunların sistem gereksinimlerini karşılıyor ve 1080P'de sorunsuz oynatıyor, YouTube'dan testler izledim.

Genel olarak ortalama bir günde Excel artı Google Sheets aynı anda açık olur. Spotify daima arkada açıktır. Günlük yaklaşık 50+ GB taşınabilir diskler arasında dosya transferi yaparım. Arada bir hikaye oyunlarını 1080p çözünürlükte oynamak isterim. FPS önemli değil. Hz, ms gibi metrikler de benim içim önem arz etmiyor. Yukarıya eklediğim parçalar bu beklentilerimi karşılar mı? Neleri değiştirmeliyim? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı