Güvenlik açısından S23 mü iPhone 13 mü?

Anrwqq

Centipat
Daha fazla  
iPhone 13 veya S23 almayı düşünüyorum eski telefonum Android ama hiçbir linke tıklamadan, Google Play Store dışında hiçbir şey indirmeme rağmen virüs bulaşmıştı, beleş antivürüsler de bir işe yaramıyor ve antivirüs programı indirmek istemiyorum çünkü telefonu yavaşlatıyor gibi geliyor. IPhone'larda virüs problemi olmuyormuş o yüzden iPhone almak istiyorum. S23'e de iPhone gibi virüs bulaşması zor mu? S23 gözüme daha güzel gözüktü. Alacağım telefonu virüs bulaşmadan telefonu uzun süre kullanmak istiyorum. Hangisi daha iyi sizce?

Son düzenleyen: Moderatör:
Normal bir kullanıcı için ikisi arasında pek bir güvenlik farkı yok. Ama Apple'ın sistemleri biraz daha güvenlidir. Dikkatli olmazsanız ikisinde de virüs yersiniz ama onu söyleyeyim.

Mesela ben 10 yıldan uzun süredir Android kullanıyorum bir kere bile virüs yemedim. Hatta az önce deneme amaçlı Kaspersky indirdim, 5 yıllık tabletimi tarattım bir şey çıkmadı.

Son düzenleme:
S23, kağıt üstünde 14'ün rakibi ve 14 Pro ayarında bir cihaz. SoC, ön kamera gibi üstün olduğu noktalar da var. Kaspersky kurar geçersin, kaldı ki virüs öyle kolay kolay bulaşmıyor. S23'e bulaşan virüs çoğunlukla iOS kullanan bir cihaza da bulaşır.

Şu anki telefonuma(Huawei P30) Kaspersky indirdim ama sadece telefonu yavaşlattı o yüzden antivirüs indirmek istemiyorum zaten Google'dan crackli şeyler indirmiyorum ya da linklere tıklamıyorum. Ama gene de virüs bulaşmıştı. Antivürüssüz telefon virüs kaparmı bir de hangisi daha uzun ömürlüdür.

Güvenlik konusu çok opsiyonel bir konu aslında. Apple Pay ile ödeme ve iCloud servisi çok güvenlidir ve başarılı buluyorum. Ama 3 sene de bir iPhone almanız gerekir. Bir Samsung alıp, NetHunter kurup, gerekli toollar ile folderları Crypt de yapabilirsiniz eğer siber güvenlik biliyorsanız. Yani pek bir fark yok bana kalsa Samsung alırdım. Hem APK açısından hem uzun ömürlü olmasından dolayı.

Güvenlik konusu çok opsiyonel bir konu aslında. Apple Pay ile ödeme ve iCloud servisi çok güvenlidir ve başarılı buluyorum. Ama 3 sene de bir iPhone almanız gerekir. Bir Samsung alıp, NetHunter kurup, gerekli toollar ile folderları Crypt de yapabilirsiniz eğer siber güvenlik biliyorsanız. Yani pek bir fark yok bana kalsa Samsung alırdım. Hem APK açısından hem uzun ömürlü olmasından dolayı.

Android daha mı uzun ömürlü. APK kullanmayı düşünmüyorum. Birde telefon neden durduk yere virüs kapar.

Android daha mı uzun ömürlü. APK kullanmayı düşünmüyorum. Bir de telefon neden durduk yere virüs kapar.

Eğer kullanıcı hatası değilse, muhtemelen bir programın güvenlik açığı yüzündendir.

Yeni konular

Geri
Yukarı