Gungnir 100 ve 360mm sıvı soğutma uyumu

kadirçetin

Hectopat
360mm sıvı soğutma sipariş vermek istiyorum fakat benim kasamın üst tarafı 240mm sıvı soğutma desteği veriyor ön taraf ise 360mm desteği karşılıyor alacağım sıvı soğutmayı kasanın ön yüzüne taksam herhangi bir sorun teşkil eder mi?

Kullandığım kasa.

Son düzenleyen: Moderatör:
Gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Bildiğim kadarıyla en iyi şekli de hortumlar üstte olacak şekilde öne konunmlandırılması.

Gungnir 100'un hava akisi pek iyi degil. Ek olarak one sivi sogutma takarsan, radyatorun butun sicakligi kasa icine dagilir ve bu da kasa ici sicakligini arttirip diger bilesenlerinin isinmasina yol acar.

Bu arada Gungnir 100'un sitesinde uste 360mm destegi belirtilmis.

Uste 360mm sivi sogutucu takan bir arkadas buldum;

IMG_0018.jpeg

Gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Bildiğim kadarıyla en iyi şekli de hortumlar üstte olacak şekilde öne konunmlandırılması.
Yok. Tubes down dedigimiz yani borularin asagidan yukariya dogru geldigi montaj tipi daha iyi. Tubes up yani borularin yukaridan asagiya indigi yontem ise dusuk oncelikli ve zorunda olmadikca yapilmamasi gereken bir montaj tipi.

IMG_0019.png

Gungnir 100'un hava akisi pek iyi degil. Ek olarak one sivi sogutma takarsan, radyatorun butun sicakligi kasa icine dagilir ve bu da kasa ici sicakligini arttirip diger bilesenlerinin isinmasina yol acar.

Bu arada Gungnir 100'un sitesinde uste 360mm destegi belirtilmis.

Uste 360mm sivi sogutucu takan bir arkadas buldum;

Eki Görüntüle 2044087

Yok. Tubes down dedigimiz yani borularin asagidan yukariya dogru geldigi montaj tipi daha iyi. Tubes up yani borularin yukaridan asagiya indigi yontem ise dusuk oncelikli ve zorunda olmadikca yapilmamasi gereken bir montaj tipi.

Eki Görüntüle 2044090
Evet ben de fark ettim. Kasa zaten destekliyor ki üste 360mm. Kasanın paylaştığınız linkte özelliklere bakınca desteklediği yazıyor zaten.

1701935827485.png

Evet ben de fark ettim. Kasa zaten destekliyor ki üste 360mm. Kasanın paylaştığınız linkte özelliklere bakınca desteklediği yazıyor zaten.

Eki Görüntüle 2044091
O fotografi koyma sebebim, konu sahibinin teorikle birlikte pratikte de 360mm sigabildigini gormesiydi. Bir de su var, bazi kasalar uste 360mm destegi yazsalar da uste takana kadar 40 takla atiyorsun. Bunda o kadar sikis pikis bir alan gormuyorum. Cok zorlanacagini sanmiyorum. Gordugum kadariyla EPS12V kablosundan etkilenmiyor ve RAM ile arasinda olan mesafe ideal. En soldaki anakart heatsink detayi belki anakarttan anakarta degisebilir ama muhtemelen sigacaktir. Tabii Arctic LF gibi standartlarin disinda bir kalinliga sahip sivi sogutuculari bu tarz kasalara onermem.

Yeni konular

Geri
Yukarı