H100 Corsair sistemde işlemci ısınıp kapanıyor

khero

Femtopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba işlemcim Ryzen 5 7600X sıvı soğutmam Corsair H100 şubat ayının ortalarından beri sürekli rastgele zamanlar aralığında kapanıyor bunun üzerine konu oluşturduğumda arkadaşlar bana BIOS'tan fan hızlarını yükselt dediler bende dediklerini yaptım aradan birkaç hafta geçti ara sıra yine kapanmalar oluyordu fakat ben termal macunu yenileyip üstüne de bilgisayarın tozlarını arındırıp kullanmaya devam ediyordum yani sanki sıvı soğutucum benimle dalga geçiyor gibi hani sorun işlemci de mi yoksa sıvı soğutucuda mı çözemedim bile çünkü sıvı soğutucunun 2 kablosundan biri sıcak birisi soğuk böyle olması gerekiyormuş zaten. 5 gün önce tekrar kapandı voltaj ayarlarını düşürdüm soğuması için yine bana mısın demedi hiçbir şekilde düzelmiyor bilgisayarı açmamla 95 derece gözüküyor AIDA64 üzerinden bakıyorum bir de Görev Yöneticisi'nden bakıyorum ikisi de farklı bu işlerden pek de anlamıyorum sorun işlemcide olsa ne gibi sonuçlar olurdu ona göre ikisinden birisini değiştireceğim.

1714358215631.png

1714358232979.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Pompa çalışmıyor olabilir. Sıvı soğutucu tam oturmamış olabilir. Sıvı soğutucunun takıldığı anakarttaki fan pinleri yeterince güç veremiyor olabilir.

İşlemcinizde sorun olsa bence bunu farkederdiniz şu ana dek.
Haklısınız tekrardan teşekkür ediyorum.

Pompa çalışmıyor olabilir. Sıvı soğutucu tam oturmamış olabilir. Sıvı soğutucunun takıldığı anakarttaki fan pinleri yeterince güç veremiyor olabilir.

Hocam boştayken kapanıyordu 92 dereceyi görüyordu şu an GTA 5 rahatlıkla oynayabiliyorum ama 95 derecede fakat 2 gündür kapanmıyor. İşlemcime veya bilgisayara bir şey olur mu?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı