H87 PLUS ve Core İ3 4130 Tabanlı Sistem

tvsinema

Hectopat
Sadece internet için kullanılacak bir bilgisayar topladım. Oyun falan oynamam, sizce nasıl olmuş arkadaşlar ? Eksik veya fazla bir şey var mı ?
Parçalar birbiriyle uyumlu mu ?
Bir de Onboard ekran kartı yeter mi bana yoksa hangi kartı önerirsiniz ?

Düzenleme :
Anakartı bununla değiştirsem ne dersiniz ? 80 lira daha ucuz

Intel B85M-G Soket 1150

B85M-G Intel B85 Soket 1150 DDR3 1600MHz SATA 3.0 USB 3.0 HDMI&DVI Anakart - INTEL Uyumlu - Anakartlar - Vatan Bilgisayar

3a7997b1-51b0-4bbf-a527-4527b28bc865.png

Son düzenleme:
Kasayı Corsair 200r alın

Benim kasa kötü mü olur dersiniz ?

Onu ben de düşünmüştüm de sonra dedim çok düşük de olmasın en azından i3 alayım dedim :)

Sanki sadece internet için lüks bile olmuş.

Hangi parçaları değiştirmemi önerirsiniz?

Çok gereksiz. Sadece internet amaçlı sistem için fazla.

Hangi parçaları değiştirmemi önerirsiniz?

SSD'ye gerek olduğunu düşünmüyorum, ayrıca işlemci de daha düşük seviye seçilebilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
ssd ye gerek olduğunu düşünmüyorum, ayrıca işlemci de daha düşük seviye seçilebilir.

HDD alacağıma 100 lira daha verip ssd alayım dedim, büyük boyuta ihtiyacım yok, sadece windows kuracağım :) o yüzden 128gb fazlasıyla yetecektir bana, hem de hdd'ye göre daha iyi olur diye düşündüm.

Corsair 200r asgarddan daha iyidir

Benim düşündüğüm kasanın güç kaynağı 12 volt çıkışı 372 watt yeter diye düşünmüştüm, eğer yetmez diyorsanız onu alayım.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı