H97 Pc Mate vs B85M Gaming

SouthSide

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhaba arkadaşlar, 3000Tl bütceli bir sistem oluşturacağım. Tüm parçalar tamamen karar verildi bütce ona göre belirlendi ancak ne yaptım ettim anakarta bir türlü karar veremedim. Bunların dışında gösterişli bir kart önerebilirsiniz tercihim 200-350 TL arasındaki kartlar tarafında olacaktır ayrıca başlıkta belirttiğim anakart farklarını belirtirseniz iyi olabilir. Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam rica etsem sistemini yazabilirmisin belki daha iyi alternatifler sunarız ayrıca B85M Gaming almanız daha iyi olacaktır şuan vatanda 300tl.

Hocam rica etsem sistemini yazabilirmisin belki daha iyi alternatifler sunarız ayrıca B85M Gaming almanız daha iyi olacaktır şuan vatanda 300tl.
Sinerji yada vatandan toplamayı düşünüyorum;
Anakart: H97 PC Mate yada B85M-Gaming
İşlemci: İntel İ5 4460 yada 4590
Hdd: Western Digital 1Tb 7200RPM harddisk
SSD: HyperX Fury 240gb 500\500 ssd
Kasa: Corsair Spec-01 550w güç kaynaklı kasa
Ekran kartı: Msi GTX960 yada bütce kısılırsa Msi gtx 950
CPU Soğutucu: İntel stok soğutucu
Dahili soğutucu(FAN): Cooler Master Sickleflow 120mm kırmızı led fan (2 yada 3 adet)
Bellekler: Gskill 8gb (2x4) Sniper yada RipsawsX CL 9

PC mate haricinde bir anakart alın. H97 çipsetli bir anakart alırsanız daha iyi olur. İşlemciniz nedir?

İ5 4460 yada 4590

İki tane farklı alternatif bırakıyorum ;
3kd3.png
3kd4.png

Sistem iyi olmuş oldukça uyumlu görünüyor diyebilirim aklımda şu anlık skylake bir sistem yok ancak anakart 4 kanallı ram yuvası olan bir yapıya sahip olsa iyi olabilir birde açık açık söylüyorum ki tam bir nvidia fanı olduğum içim amd'nin hiçbir ürününü destekleyip-kullanmıyorum :LOL:

@SouthSide Aynı fiyata neden skylake düşünmüyorsunuz hocam bence gayet mantıklı ayrıca Nvidia tarafında R9 380'in karşılığı GTX960 ve performansı biraz daha azdır.

Skylake %17 enerji tasarrufu ve %3 performans verdiği için piyasaya sürüldü diye biliyorum açıkçası render gibi şeylerle uğraşmadığımdan ve beni uzun süre götürebilecek bir sistem istediğimden 3000tlye 2 yılda bir vs güncelleme yapacağım sistemi topluyorum o yüzden anakarttan falan kısmadan ekran kartı oynadığım oyunlara gani gani yetecek bir sistem seçtim yani bişeyden kıssam 2 yada 3 yıl sonra parçayı baştan değiştirmem gerekecek kafam rahat etsin ve görünümü hoş birşey olsun diye bunları seçiyorum

O yüzden 4590 da düşünüyorum oynadığım oyunların da işlemciye en ufak darboğaz yapacağını düşünmüyorum genelde online oyunlar tercihim oluyor çünkü

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı