Çözüldü Hackintosh İnternet Bağlantısı Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

cimbeats

Hectopat
Daha fazla  
Ben Hackintosh ML2 kurulumu dizüstüme kurulumunu yaptım. Fakat internete bağlanamıyorum. ISS ışığı kırmızı yanıyor hep. Telefondan USB ile internete bağlandım fakat ethernet ile bağlanamadım. Yosemite de kurdum onda da aynı problemi yaşadım. Dizüstüm Lenovo Z580 yardımcı olabilir misiniz acaba?

18009282_10210897087160896_722576903_n.jpg

Realtek PXE B03 D03 eternet kartına sahibim.

Dediğiniz gibi Sierra sürümünü indirdim kurdum fakat hala aynı problemi yaşıyorum. Hatta Sierra da hiçbir uygulama kuramıyorum Sierrada.

Ayrıca ikinci dediğiniz işlemi nasıl yapacağım. S/L/E kur ne demek? Bilmiyorum tam?

USB içerisinde, kurulum sonrası araçlarda kext wizard var. Onu açın ve verdiğim bağlantıyı indirin. Kext dosyaları ketx wizar içerisine sürükleyin ve system/library/extansion işaretli olsun ve kurulum yapın.
Sonra rebuild caches yapın. Ayrıca bir müddet daha rehber videosu izlemenizde fayda var.

USB içerisinde, kurulum sonrası araçlarda kext wizard var. Onu açın ve verdiğim bağlantıyı indirin. Kext dosyaları ketx wizar içerisine sürükleyin ve system/library/extansion işaretli olsun ve kurulum yapın.
Sonra rebuild caches yapın. Ayrıca bir müddet daha rehber videosu izlemenizde fayda var.

Söylemiş olduğunuzu şu yöntem ile yaptım. Önce bağlantıya girdim oradaki kodları pc ye txt e kaydettim. dropbax ile hackintosha aktardım. Telefonu USB ile modem yaptım. txt dosyasını kext kurulumu dosyasında KCPM Ultility Pro var idi onun içine attım. Üstteki buton Maintenance de boşluk vardı oraya bıraktım. Orada tanımladı sanırım sonra Extecute dedim. Sonuç hala aynı. Acaba USB Wİ-Fİ alsam bağlanabilir miyim ?

Hocam bağlantıda kext yok. Kext wizard ı buldum indirdim ama bağlantınızda kext yok.

Konu çözülmüştür. Ethernetten bağlantı yapamıyorum sanırım uyumsuz. Bugün Atheros AR5B95 aldım kurulumunu gerçekleştirdim. Bunun sonucunda internete bağlanabiliyorum. Başlığı nasıl düzeltebilirim cözülmüştür diye ?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı