Hackintosh Catalina kurulumunda internet bağlantısı çalışmıyor

bilyas

Hectopat
Daha fazla  
RAM
32
SSD veya HDD modeli
samsung ssd
Ekran kartı
ATI-Redeon
Anakart
Asus x99-A
İşlemci
i7-5820K
Merhaba, Technopat forumda Hackintosh kurulumu gördüm ve yapmak istedim ilk önce Catalina'yı kurdum. Kolayca kuruldu ekran kartını ve sesi tanıtamadım. Windows alışkanlığından olsa gerek her şey kendiliğinden olur sandım. Neticede biraz uğraştım ama tanıtamadım. Başka bir sürümleri denedim onlarda da ekran kartı tanıtamadım, artık her kurulumda kurulum sırasında benden internet bağlantı bilgilerini istedi ve girdiğim bilgileri kabul etmiyor.
Kurulumu Ethernet kartını tanımadan kuruyor, aşağıdaki resimlerdeki internet bağlantı bilgi ekranı ilk kurulumlarda gelmiyordu ama artık kurulumda bu menüyle karşılaşıyorum. Her kurulumdan önce kurulum yaptığım SSD'yi siliyorum, biçimlendiriyorum. Her seferinde EFI dosyasını yeniden indirip kuruyorum ama kurulumun sonlarında internet bağlantı menüsü tekrar karşıma çıkıyor, nerede hata yapıyorum bana yardım edebilir misiniz?

WhatsApp Image 2023-11-25 at 16.16.25.jpeg

WhatsApp Image 2023-11-25 at 16.16.27.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Yaptığın hata 1. adım; hackintosh kurmak.
insan bazen kendine dert araıyor benimkide o hesap sanırım,😀.
Formu gezerken Recep Baltış'ın konularına denk geldim, o anlatırken çok basit ilerliyor işlemler ama işin başına ben geçince işler anlatıldığı gibi basit ilerlemedi 😀,
Velhasıl problemli bir şekilde ortada kaldı Catalina.

İlk olarak sistemdeki ekran kartı modeli nedir ? Bizim imaj ve EFI ile mi deniyorsun ?
Evet sizin imaj ve Efi ile denedim. Tecnopaht forumda açılan konulardaki imajlar ve Efi'lerle denedim, dediğim gibi ilk 2-3 kurulum başarılı daha doğrusu bütün kurulumlarım başarılı,sorun ilk 2-3 kurulumdan sonraki kurulumlarda internetimin olmaması, kurulumları yapıyorum son aşamada benden foroğraflarda ki gibi bağlantı bilgileri istiyor. Bu ekran gelmeden kurulumlarımda internet çalışıyordu. Ekran kartını sonrada yüklerdim yani test dosyalarını atardım ama internetsiz ,ethernet tanıtmadan olmuyor, yada ben yapamıyorum.

Evet bu bilgisayar internet e bağlanmıyor seçeneği var, o seçeneklede kurulum yaptım sonuç aynı, Ethernet kartı olmadan kurulumu gerçeklştiriyor, Ethernet kartı ve ekran kartının kestlerini yüklemeye çalıştım beceremedimonun için ilk kurulumdaki gibi bu fotodaki menü gelmeden kurulum yapmak istedim, Forumdaki kurulum videoları nı izledim ve YouTube'deki diğer kurulum videlarda hiç bu ekranla karşılaşılmıyor...
Ethernet kesk im bu RealtekRTL8111-V2.4.2

Orayı atlayabilmek gerek. Bilgisayarım interneye bağlanmıyor gibi bir seçenek olması gerek. Fotoyu geniş açıdan çeker misin ?
Evet dediğiniz gibi bilgisayarım internete bağlanmıyor seçeneğini şeçip kurulumu tekrarladım sonuç aynı üstad.

Dosya Ekleri

• 1.jpeg
    1.jpeg
    229,9 KB · Görüntüleme: 12
  • 2.jpeg
    2.jpeg
    213,9 KB · Görüntüleme: 19
  • 3.jpeg
    3.jpeg
    380,5 KB · Görüntüleme: 13

Yeni konular