Çözüldü Hackintosh kurarken EFI bölümüne erişememe

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

honker

Decapat
Yer
Mozambik
Daha fazla  
Flash belleğimden bu bölümü açmak istediğimde "bu klasöre erişim izniniz reddedildi" uyarısı alıyorum. Bu konu hakkında bir şey bulamadım. Sağ tık ayrıntılar güvenlik sekmesinden izin ayarlayın diyor ama bende güvenlik sekmesi gözükmüyor. Ne yapabileceğim hakkında bir fikri olan var mı?

Dosya Ekleri

• IMG_6781.jpeg
    IMG_6781.jpeg
    371,9 KB · Görüntüleme: 22
  • IMG_6780.jpeg
    IMG_6780.jpeg
    444,8 KB · Görüntüleme: 16
Çözüm
Flash belleğimden bu bölümü açmak istediğimde "bu klasöre erişim izniniz reddedildi" uyarısı alıyorum. Bu konu hakkında bir şey bulamadım. Sağ tık ayrıntılar güvenlik sekmesinden izin ayarlayın diyor ama bende güvenlik sekmesi gözükmüyor. Ne yapabileceğim hakkında bir fikri olan var mı?
Bende de öyle oluyor ama şöyle bir şey yapabilirsin:
  1. Şuradan Explorer++'ı yükle.
  2. Explorer++'ı klasöre çıkartıp yönetici olarak çalıştır.
Böylece EFI bölümüne sorunsuzca erişebilirsin. Bilgisayar sorunları bazen saçma çözümler gerektirir. Görev Yöneticisi'nden Dosya > Yeni görevi çalıştır > Gözat'tan da tamamen erişilebiliyor.
Böylece EFI bölümüne sorunsuzca erişebilirsin. Bilgisayar sorunları bazen saçma çözümler gerektirir. Görev Yöneticisi'nden Dosya > Yeni görevi çalıştır > Gözat'tan da tamamen erişilebiliyor.

Çözüm
Böylece EFI bölümüne sorunsuzca erişebilirsin. Bilgisayar sorunları bazen saçma çözümler gerektirir. Görev Yöneticisi'nden dosya > yeni görevi çalıştır > göz at'tan da tamamen erişilebiliyor.

Teşekkür ederim dostum. İşe yaradı.

OC klasörünün bulunduğu bölüme erişebiliyorsan gerisini boş ver boot etmeyi dene.

Eğer EFI klasörün yoksa manuel olarak atmalısın.

Efendim maalesef klasöre erişemediğimden dolayı bu dediğinizi de yapamamaktayım.

@116232. Luigi99 bir şey daha soracağım Recep Baltaş bu klasörü nasıl açtı acaba.

@honker EFI veya OC EFI isimli FAT/exFAT volume'u, imaj hazırlanırken imaj bölüntüsünün içinde yer alır. Bu sayede imajı yazdırdığınızda, yazdırdığınız depolama biriminde böyle bir volume ortaya çıkar. Bu durum genel olarak yaygın olmadığı için muhtemelen belleğiniz veya işletim sisteminiz ile alakalıdır. İşin pratik taktiği ise, Explorer ile uğraşmayıp o volume'u biçimlendirip geçmek. Biçimlendirince erişim sorunu çözülür diye tahmin ettiğim için bu taktiği belirttim, böyle bir sorunu hiç yaşamadım.

@honker EFI veya OC EFI isimli FAT/exFAT volume'u, imaj hazırlanırken imaj bölüntüsünün içinde yer alır. Bu sayede imajı yazdırdığınızda, yazdırdığınız depolama biriminde böyle bir volume ortaya çıkar. Bu durum genel olarak yaygın olmadığı için muhtemelen belleğiniz veya işletim sisteminiz ile alakalıdır. İşin pratik taktiği ise, Explorer ile uğraşmayıp o volume'u biçimlendirip geçmek. Biçimlendirince erişim sorunu çözülür diye tahmin ettiğim için bu taktiği belirttim, böyle bir sorunu hiç yaşamadım.
Biçimlendirmek o bölümü silmez mi ama..?

Geri
Yukarı