Hakaret davası nasıl açılır?

MonkeyDGarp

Hectopat
Arkadaşlar Clash of Clans oyununda bir klana girdim. Klandakiler ile sohbet etmeye başladık. Her şey güzel giderken bir şahıs bana ağza alınmayacak şekilde hakaretler edip klandan attı. Hakaret davası açmak istiyorum ama dosya masrafı ve avukat masrafı hakkında herhangi bir fikrim yok. Bana yardım edecek deneyimli bir arkadaş var mı?

Arkadaşlar Clash of Clans oyununda bir klana girdim. Klandakiler ile sohbet etmeye başladık. Her şey güzel giderken bir şahıs bana ağza alınmayacak şekilde hakaretler edip klandan attı. Hakaret davası açmak istiyorum ama dosya masrafı ve avukat masrafı hakkında herhangi bir fikrim yok. Bana yardım edecek deneyimli bir arkadaş var mı?

Sana değil oyun karakterine hakaret ettim diye davayı bir kapatır bir daha da açılmaz büyük ihtimallede küçüktür uğraşma bence dosya ve avukatla.

Avukat masrafları ve dosya masrafları çok tutar. Ayrıca uzun sürer bu davalar. Karşı tarafa ödetmeniz imkansıza yakın. Denemenizi pek önermem. Karakola şikayette bulunabilirsiniz belki ordan sonuç çıkar.

Iyi bir avukatin yoksa cok uzun surer ve muhtelemen de sonucunda bir sey cikmaz. Param var, avukatim da var amacim sadece bu tarz insanlara ders vermek diyorsan avukatina danisabilirsin direkt yoksa sana otomatik atanan avukatla aylar hatta yillar surebilir dava. Turkiye'de su hakarete takipsizlik karari cikti kaldi ki Ozlem Gurses'in avukati da vardi.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı