Sürprizbozan Halo'yu nasıl buldunuz?

Bu konuda spoiler olduğundan sürprizbozan olarak işaretlenmiştir. Spoiler olmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

BreaKSooN05

Kilopat
Benim kişisel görüşüm felaket iyi gibi gözüküp kötü olmayı başaran bir dizidir kendisi. Dizi başlı başına mantık hatalarıyla doluydu.

Hikaye konusunda ise şunu söyleyebilirim. Hiçbir şeyi anlatmak istemiyor dizi, hep havada bırakıyor.

- Zombi teması geldi. Nereden geldi anlayamadım. Uyuyan şeyler uyanmış. Neden? Detay ver. Gerek yok sorgulama. Uyuyan canavarları kwan neden biliyor? Kahin mi? Sorgulama boş ver. Babasının ne ilgisi var sorgulama boş ver.

- Ve ana hikayemiz Halo; olayını da hala anlayamadım. Ellerinde sözle taşlar var dokunuyorlar ne oluyor? İşte dokununca taş parlıyor, neden işte parlıyor sorgulama. Parlayınca ne oluyor? Rüya görüyoz. :D Halo'ya gidiyorlar süper bir dünya atmosferine gelip ne yapıyorlar hiçbir şey. Sözde çok önemli savaşları bitirecek barış getirecek Halo'nun kapısını açıyorlar. 2 sinin de rekabet edip, önce girmesi gerekirken ne yapıyor? İşte X kişisi savaşı izliyor savaş bitsin de öyle gireyim diyor. Bizim Master çıkıyor. Önce girmesini bekliyor :D Mal gibi diziydi. Girseler ne yapacaklar derseniz sözde ırk soykırımı biri insanları öldürmeyi düşünüyor, diğeride yaratık grubunu.

- Diğer mevzu ise seçilmiş kişi olayı. Neden ben? Ben niye özelim diye soran birine, sen özel değilsin deniyor. Sonra kader seni seçti vs. Final sahnesi gelmiş hala gizem yapıp duruyorlar. Bence nereye bağlayacaklarını bilmiyorlar. O yüzden uzattıkça uzattırdılar.

Örnek vereceğim bir konuda cevap vermen lazım ve cevap çok basit. Ya evet dersin ya da hayır. Ama bu dizide 2 cevabı da verip, vermiyormuş gibi bir his uyandırıp saçma sapan bir şey yapmışlar. Özet olarak dizi hikayesel açıdan hiçbir yere bağlanmamış. Oyunlarında durum ne bilmiyorum ama dizisi izlenmez.

Geri
Yukarı