Hangi CSS Framework kullanmalı?

Bootstrap diğer arkadaşların da dediği gibi özgür değil. Tailwind ile tanıştıktan sonra Bootstrap'e gerek bile duymadım. Ayrıca Bootstrap'ta çok fazla hata var. Bir kod yazıyorum sayfam kayıyor falan onunla uğraşmak çok fazla vaktimi alıyordu. Tailwind ile böyle bir sorun yaşamadım çok şükür

Tailwind gibi class tabanlı kütüphaneleri öğrenmek ve ezberlemek istemeyenler için SASS kesinlikle bir hayat kurtarıcıdır. Nested CSS yazılabilmesinden tutun @mixin'lere kadar her türlü özelliğiyle çok pratik. Ayrıca CSS koduna dönüştürüldüğünden tüm kontrol elinizde oluyor.

Tailwind gibi class tabanlı kütüphaneleri öğrenmek ve ezberlemek istemeyenler için SASS kesinlikle bir hayat kurtarıcıdır. Nested CSS yazılabilmesinden tutun @mixin'lere kadar her türlü özelliğiyle çok pratik. Ayrıca CSS koduna dönüştürüldüğünden tüm kontrol elinizde oluyor.

Bir Framework öğreniyorsan onu ezberlemen şart değil. O ezberlediğini iki gün sonra zaten unutacaksın. Bir şeyi hatırlamadığın zaman açacaksın tailwind sitesini bakacaksın ne neymiş. Sen zaten ezberliyorsan hata oradadır.

Bir Framework öğreniyorsan onu ezberlemen şart değil. O ezberlediğini iki gün sonra zaten unutacaksın. Bir şeyi hatırlamadığın zaman açacaksın tailwind sitesini bakacaksın ne neymiş. Sen zaten ezberliyorsan hata oradadır.
Ezberlemekten kasıt oturup tüm keyword'leri okuyup kafaya atmak değil, ben 4 senedir Web developerlık yapıyorum bana anlatmana gerek yok hocam. Web sitesi yazarken seni en çok özgür kılacak şey CSS'ini yazabilmendir, saf CSS yazmadıkça hiçbir framework sana bu özgürlüğü veremez. SASS&SCSS direkt olarak CSS'in üzerine inşa edilmiş bir sistem olduğundan aynı özgürlüğü daha da kolaylaştırarak sağlıyor. Ezberden kastım sizin dediğiniz gibi değil aslında. Yine de yanlış anlayabilecek arkadaşlar için belirtmeniz faydalı olmuş 👍

Geri
Yukarı